Miasta, które warto zwiedzić

Utworzono: środa, 24 maj 2023 Drukuj E-mail

Francuskie klimaty zapraszają na spotkanie Wielkie miasta Francji – część pierwsza - 02 czerwca 2023 r. (piątek) o godz. 17.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej – Centrum Wiedzy w Bolesławcu.

Principales villes françaises - le vendredi 02 juin 2023 à 17 heures

Odkryjemy trzy wielkie miasta Francji, a zaczniemy od Bordeaux w Nowej Akwitanii. Miasto położone jest nad malowniczą rzeką Garonną, od Oceanu Atlantyckiego dzieli je tylko 97 km, zrobimy więc również wycieczkę do Arcachon – słynnego kąpieliska i zachwycimy się la Dune du Pilat, czyli największą wydmą w Europie.

Z czego słynie Bordeaux, oczywiście z przemysłu winiarskiego, udamy się tym tropem przez to piękne miasto.

Będzie to spotkanie o magii podroży, o odkrywaniu, bowiem gdzie indziej, wszystko jest takie same, a jednak całkowicie inne.

Jak zwykle postaramy się uczynić nasze rendez – vous z kulturą francuską ciekawym dla każdego uczestnika.

Zapraszamy na nasze cykliczne spotkania, popołudnie wypełnione radością z poznawania.

Czekamy na Was!