Noc Bibliotek 2022

Utworzono: środa, 05 październik 2022 Drukuj E-mail

Za nami VIII Noc Bibliotek!

1 października wzięliśmy  udział w VIII edycji ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek pod hasłem "To się musi powieść".

Noc Bibliotek to wielkie święto bibliotek i czytania - ogólnopolska akcja w niekonwencjonalny sposób zachęcająca do korzystania z zasobów bibliotek jako najbardziej otwartych i dostępnych instytucji kultury z ofertą dla osób w każdym wieku, miejsc wspólnych, łączących ludzi, lokalnych centrów żywej kultury i edukacji.

Sobotni wieczór rozpoczęliśmy od spotkania z Ryszardem Dzięciołem, mieszkańcem Bolesławca i aktywnym seniorem, którego pasją są podróże. Usłyszeliśmy opowieści o wspaniałych podróżach m.in. do Kazachstanu, Lizbony i Nepalu oraz ostatniej podróży do Rumunii. Pan Ryszard opowiadał również o swoich podróżniczych planach do Panamy i Kostaryki. Podczas spotkania dowiedzieliśmy się skąd wzięła się u naszego gościa pasja do podróży i w jaki sposób je planuje.

Na naszych młodych czytelników czekało mnóstwo atrakcji! Projekcja filmu pt. „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Pierwsza tajemnica”, gry planszowe oraz klocki.

Tuż po filmie, na dzieci czekało nie lada wyzwanie - odnalezienie „Ostatniego likaona Tanzanii”. Zadaniem uczestników było zgromadzenie tropów i informacji na temat likaona, stworzenia zagrożonego wyginięciem. Wszystkie wskazówki pomogły Odkrywcom wytypować na mapie miejsce ukrycia ostatniego przedstawiciela tego gatunku. Mali Agenci poradzili sobie z tym zadaniem fantastycznie!

W wypożyczalni dla dorosłych można było obejrzeć wystawę książek o tematyce podróżniczej, dodatkowo podczas Nocy Bibliotek, nasi Czytelnicy mogli również zwrócić lub wypożyczyć książki.

Serdecznie dziękujemy za udział w Nocy Bibliotek i zapraszamy do udziału w IX akcji już za rok!