Dzień Kobiet - "Kobieca solidarność"

Utworzono: środa, 09 marzec 2022 Drukuj E-mail

Tegoroczny Dzień Kobiet w Miejskiej Bibliotece Publicznej - Centrum Wiedzy w Bolesławcu przebiegał pod hasłem "Kobieca solidarność".

Na spotkaniu w dniu 82.03.2022 można było wysłuchać minirecitalu Pawła Orłowskiego - absolwenta Akademii Muzycznej w Gdańsku, wydziału wokalistyki jazzowej oraz wykładów fizjoterapeutek NZOZ "Provita" - mgr Anny Garwolińskiej i Anny Czarnieckiej, które wystąpiły z tematem "Kobiety Kobietom - zadbaj o kluczowe rejony swojego ciała". Wśród wątków poruszanych przez terapeutki można wymienić:

• Co zrobić, aby lżej znosić pracę siedzącą?
• Jak na dole, tak na górze – znaczenie ustawienia miednicy dla funkcjonowania kręgosłupa szyjnego.
• Najczęstsze dolegliwości u osób pracujących w pozycji siedzącej.
• Akcesoria które ułatwiają życie „biurowe”.
• Jak spać, żeby się wyspać?
• Złote zasady ochrony mięśni dna miednicy.
• Czy zawsze przy wysiłkowym nietrzymaniu moczu musimy wzmacniać mięśnie dna miednicy?
• Czy bolesne miesiączki to moja „uroda”?
• O bolesnym współżyciu – jak cieszyć się seksem a nie wybierać „przyzwyczajanie do bólu”.

Spotkanie w naszej instytucji było okazją do włączenia się w pomoc Ukrainie. Dostępna była puszka Fundacji "Wspierajmy zdrowie", do której można było wrzucać dowolne kwoty w celu wsparcia Ukrainy. Udostępniony został również numer konta Fundacji, na który cały czas można dokonywać wpłat, do czego serdecznie zachęcamy.  Nr konta: 82 1600 1462 1895 5796 4000 0003.
Dane do przelewu: Fundacja "Wspierajmy zdrowie", ul. Jeleniogórska 4, 59-700 Bolesławiec. Tytuł przelewu: "Kobieca solidarność pomaga Ukrainie".

Zdjęcie - Puszka