Spotkanie autorskie z Agnieszką Frączek

Utworzono: piątek, 19 listopad 2021 Drukuj E-mail

4 listopada odbyło się spotkanie autorskie z Agnieszką Frączek. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas III Publicznej Szkoły Podstawowej Zakonu Pijarów w Bolesławcu.

Agnieszka Frączek jest doktorem habilitowanym językoznawstwa, germanistką  i leksykografką.

W książkach dla najmłodszych popularyzuje wiedzę o współczesnej polszczyźnie. W wierszach opowiada o kulturze słowa i rozprawia się z błędami językowymi. Jest laureatką nagrody Edukacja 2008, wyróżnienia Duży Dong przyznawanego przez Polską Sekcję IBBY oraz nagrody im. Marii Weryho-Radziwiłłowicz, w 2019 roku otrzymała tytuł Ambasadora Polszczyzny Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej.

Podczas spotkania Pani Agnieszka czytała wiersze i fragmenty książek, rozwiązywała z dziećmi zagadki językowe, opowiadała o kulturze słowa oraz rozprawiała się z błędami językowymi. Autorka odpowiadała również na liczne pytania, które dotyczyły procesu powstawania książek oraz zwierzątek, które są pasją Pani Agnieszki.

Po spotkaniu dzieci miały możliwość nabycia książek wraz z autografem.

Zachęcamy do wypożyczania książek Pani Agnieszki Frączek, których duży zbiór znajduje się w naszej bibliotece.

Dziękujemy za wspaniałe spotkanie!