Klub Włóczykija - Praga Magiczna - Klementinum
Wspaniałe praskie Klementinum i jego Biblioteka Narodowa było tematem wrześniowego Klubu Włóczykija. Barokowa sala biblioteczna projektu Liliána Ignáca Dientzenhofera jest uznawana za jedną z najpiękniejszych w świecie, więc przy okazji klubowicze poznali inne książnice, warte zobaczenia - w tym Poaugustiańskiego Zespołu Klasztornego w pobliskim Żaganiu. Prezentowane zdjęcia wnętrz bibliotek zapierały dech w piersiach i zachęcały do snucia planów podróżniczych. Dziękujemy Panu Mariuszowi Oliwie za pokazanie tych spektakularnych miejsc i opowieści o najbardziej znanych bibliotekach świata.
Cykliczne spotkania Klubu Włóczykija organizowane są we współpracy z Bolesławieckim Towarzystwem Wagabunda oraz bolesławieckim oddziałem Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych.
Odsłony: 845












