Nasze nowe drzewo

Utworzono: poniedziałek, 22 listopad 2021 Drukuj E-mail

Mamy nowe drzewo!

W lipcu informowaliśmy naszych Czytelników, że po wielkiej wichurze zmuszeni byliśmy usunąć ponadstuletnią lipę, która rosła na podwórzu biblioteki.

Dzisiaj udało się to brakujące miejsce wypełnić. Posadziliśmy nową, dużą sadzonkę. Jest to również lipa (tilia americana „Redmond”). Sadzonka to duże drzewo soliterowe, ma w tej chwili około 5 m wysokości. Mamy nadzieję, że będzie dobrze się u nas czuła i kiedyś osiągnie rozmiary swojej poprzedniczki. Nadaliśmy jej imię Zofia (starożytna sophia oznacza mądrość, wiedzę) na dobrą wróżbę dla Biblioteki – Centrum Wiedzy.

W sadzeniu pomagała nam młodzież i Pani Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego, która w podziękowaniu otrzymała niedawno wydaną publikację „Drzewa pamiętają. Bolesławieckie historie” oraz sadzonkę klonu do posadzenia na terenie Liceum.

Sadzonki i publikację zakupiło Miejskie Centrum Edukacji Ekologicznej w ramach projektu „Bolesławiec dba o drzewa i broni się przed zmianami klimatu” dofinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.