Klub Miłośników Poezji gościł Aleksandrę Izdebską

Utworzono: piątek, 05 lipiec 2024 Drukuj E-mail

Klub Miłośników Poezji - 01.07.2024 r.

Na lipcowym spotkaniu Klubu Miłośników Poezji mieliśmy przyjemność spotkać się z młodą i obiecującą poetką Aleksandrą Izdebską, autorką tomiku poezji "Relikty emocji".

Aleksandra Izdebska rok urodzenia 2002. Wszechstronnie uzdolniona- tańczy, śpiewa, rysuje i oczywiście pisze poezje. Absolwentka ZSiPKZ w Zielonej Górze na kierunku technik technik grafiki i poligrafii cyfrowej. Planuje zostać mistrzem języka angielskiego.

Jak pisze autorka:  "Tomik Relikty emocji jest zbiorem wszystkich wierszy, które powstały przed, w trakcie i krótko po rezygnacji z leczenia psychiatrycznego. Wylewam w nich swoje emocje, których nie rozumiałam. Myśli, których nie potrafiłam zebrać, aby ułożyć z nich sensowne zdanie. Ze względu na swoje zaburzenie, dokonywałam wątpliwych decyzji, a wszystkie emocje odczuwałam dużo bardziej intensywnie. Pisanie w pewien sposób mi pomagało. Nie zastąpiło to w żadnym stopniu diagnozy, leczenia oraz terapii, ale zdecydowanie przynosiło ulgę. Zwłaszcza wtedy, gdy dopiero co wyszłam od terapeutki i potrzebowałam nagle coś z siebie wyrzucić." 

Wyrzucane z siebie emocje przerodziły się w poruszające i bardzo dojrzałe wiersze, które poetka czytała między odpowiedziami na zadawane przez uczestników pytania. 

Wielu uczestników poruszyła twórczość Aleksandry Izdebskiej co często wyrażali i nie szczędzili jej pochwał.

Wszyscy mamy nadzieję na kolejne wiersze autorki  i życzymy jej wielu sukcesów twórczych.

 
 
 
 
 

 

Odsłony: 214

katalog primo na stron

 

Aktualnie

Odwiedza nas 216 gości oraz 0 użytkowników.

Popularne artykuły