Poetyckie spotkanie Stowarzyszenia (Nie)Poważnych Literatów

Utworzono: piątek, 03 marzec 2023 Drukuj E-mail

 

24 lutego 2023 roku odbyło się spotkanie Stowarzyszenia (Nie)Poważnych Literatów – nieco inne, ponieważ poświęcone nie powieściom, lecz poezji.

Postanowiłyśmy docenić lirykę, która na co dzień nie cieszy się aż taką popularnością. Podzieliłyśmy się swoimi ulubionymi wierszami i wymieniłyśmy najbardziej cenionych przez nas poetów i poetki. Nie zabrakło twórczości takich autorów jak Wisława Szymborska, Jeremi Przybora, Julian Przyboś czy wspomnienia o Tadeuszu Różewiczu. Zapoznałyśmy się z różnymi tomikami poezji – od dziewiętnastowiecznych „Kwiatów zła” Charlesa Baudelaire’a po współczesne „Słońce i jej kwiaty” Rupi Kaur. Porównałyśmy, jak zmieniała się poezja oraz jej tematyka na przestrzeni wieków.

Ponieważ 2023 jest rokiem Wisławy Szymborskiej, nie mogłyśmy nie poświęcić jej specjalnej uwagi. Przybliżyłyśmy sobie jej twórczość, wspomniałyśmy o nowych sposobach prezentowania jej poezji i obejrzałyśmy fragment dokumentu „Chwilami życie bywa znośne".

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie 17 marca o godzinie 15:00, na którym porozmawiamy o książce „Wrony” Petry Dvořákovej.

Do zobaczenia!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odsłony: 590

katalog primo na stron

 

Aktualnie

Odwiedza nas 145 gości oraz 0 użytkowników.

Popularne artykuły