Ulubione motywy literackie Stowarzyszenia (Nie)Poważnych Literatów

Utworzono: środa, 17 sierpień 2022 Drukuj E-mail

Rodzina, miłość, podróż, władza... to tylko jedne z bardzo wielu motywów, pojawiających się w literaturze. O swoich ulubionych opowiedziały uczestniczki sierpniowego spotkania Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki.

Wśród wymienianych przez czytelniczki motywów literackich pojawiły się między innymi takie jak: samotność w tłumie, rodzeństwo, zamknięta przestrzeń czy woda. Przykładów było wiele więcej, a do każdego z nich można bez problemu dopasować po kilka, często różnych gatunkowo, książek.

Dla niektórych czytelników występowanie lubianego motywu może być zachętą do sięgnięcia po daną książkę, inni nie przywiązują do tego wagi i traktują je jedynie jako dodatkową ciekawostkę podczas lektury. Bez wątpienia jest to temat obszerny, zależny od indywidualnych gustów czytelników, co czyni dyskusję jeszcze ciekawszą.

Tematem kolejnego spotkania będzie Afryka - porozmawiamy o literaturze afrykańskich autorów oraz o książkach opowiadających o tym kontynencie. Serdecznie zapraszamy 23 września o godzinie 16:00 :)

IMG 20220812 174648

Odsłony: 451

Popularne artykuły