DKK - KLUB DLA MŁODZIEŻY - STOWARZYSZENIE (NIE) POWAŻNYCH LITERATÓW – 26.04.2019

Utworzono: piątek, 17 maj 2019 Drukuj E-mail

Kwietniowe spotkania rozpoczęliśmy od udziału w wystawie interaktywnej „Akcja Żonkile"

, jaka jest prezentowana w MBP-CW. Wystawa została zorganizowana w ramach obchodów rocznicy wybuch powstania w getcie warszawskim. Wystawa jest niezwykle przemawiająca i zapadająca w pamięć lekcja historii.

Nieodłącznym elementem naszego każdego spotkania jest dyskusja. Po dawce wiedzy z czasów II wojny światowej rozprawialiśmy o twórczości i życiu Agathy Christie, nieśmiałej i skromnej.

Była autorką powieści kryminalnych, sztuk teatralnych, opowiadań, romansów (wydawanych pod pseudonimem Mary Westmacott), autobiografii, wspomnień i scenariuszy filmowych. Uznano ja za najlepiej sprzedającą się autorkę brytyjską dwudziestego wieku. Na świecie sprzedano miliard egzemplarzy jej książek w oryginale i drugi miliard w przekładach na ponad czterdzieści języków, charakteryzujących się nie tylko wymyślnością intrygi, ale także sceptycznym, dobrotliwym humorem, bogatym językiem oraz błyskotliwymi dialogami. Christie akcję swoich kryminałów osadzała głównie w wiejskich rezydencjach lub w małych miasteczkach. Decydowała się też na pociąg, statek, wyspę lub samolot. Charakterystyczna dla niej jest tzw. zagadka zamkniętego pokoju, to znaczy stworzenie zamkniętego kręgu podejrzanych. Spośród tych osób ktoś z pewnością jest mordercą, a każda z postaci kryje jakiś ciekawy sekret. Na końcu prowadzący sprawę detektyw zbiera wszystkich podejrzanych i wyjawia, kto jest mordercą.

Polecamy każdemu, kto jeszcze nie czytał ;)

Odsłony: 4622

1

 

Aktualnie

Odwiedza nas 289 gości oraz 0 użytkowników.

Popularne artykuły