DZIEWCZYNKI LATAJĄ WYSOKO – STARE I NOWE HITY BAJKOWE – DKK DLA DZIECI – 19.06.2019

Utworzono: poniedziałek, 15 lipiec 2019 Drukuj E-mail

Warto marzyć i warto dążyć do spełniania swoich marzeń – wydawać by się mogło, że jest to oczywiste.

Jednak dla bohaterek książki „Dziewczynki latają wysoko" Raquel Diaz Reguera , nie jest to prosta sprawa. Dziewczynki są trzy, każda z nich jest inna i ma inne marzenia. Najmniejsza z nich ma na imię Amelia i planuje w przyszłości zostać pilotką. Najcichsza jest Helena, mówi niewiele, ale ma wielką wyobraźnię i marzy o tym, żeby zostać pisarką.

Trzecia dziewczynka – Martyna, wytrwale ćwiczy, bo marzy o karierze skrzypaczki. Każda z nich czymś się wyróżnia, wszystkie one pielęgnują swoje talenty. Pomaga im w tym pan CHCIEĆ-TO-MÓC. On cały czas tka skrzydła, które dają dziewczynkom wiarę w ich umiejętności. Dzięki temu dziewczynki czują się silne i odważne.

Książki o marzeniach udowadniają, że literatura może nie tylko bawić i wzruszać, ale także dostarczać inspiracji. My również na spotkaniu mówiliśmy o swoich marzeniach, małych i dużych, realnych i z odrobiną fantazji, zabawnych i niesamowitych. A na zakończenie wykonaliśmy pięknego motyla z kolorowymi skrzydłami aby unieść się na nich do krainy marzeń.

Odsłony: 4280