Majowe spotkanie z poezją w DKK

Utworzono: środa, 25 maj 2022 Drukuj E-mail

W maju, gdy pachną bzy i akacje, dusza człowieka, a już na pewno dusza Książniczki, wręcz wyrywa się do poezji.

Dlatego też tym razem, 19 maja, Dyskusyjny Klub Książki nie zajmował się jedną, wybraną lekturą, lecz spotkał się z poezją. Rozmaitą. Bo poezja ma bardzo różne oblicza. Począwszy od wierszy lirycznych, o uczuciach, przez poważne, poruszające ważne tematy, do utworów satyrycznych, zabawnych, wierszy dla dzieci i poezji śpiewanej.

Każda klubowiczka przygotowała wiersze dla niej z jakiegoś powodu ważne, takie, które się podobają, te, z którymi wiążą się wspomnienia albo… te, które sama pisze.

Była więc poezja Wisławy Szymborskiej, był Stanisław Barańczak, Krzysztof Kamil Baczyński, ks. Jan Twardowski, Julian Tuwim, Jan Brzechwa, ale też Agnieszka Osiecka i Wojciech Młynarski.

Swoimi lukrowanymi wierszykami podzieliła się z nami Pani Małgorzata. Na koniec mini recitalem poezji śpiewanej, i to w dodatku po francusku – bo były to utwory Jacquesa Brela, Georgesa Brassensa, Charlesa Aznavoura, uraczył nas gość specjalny Pan Joël.

Rozmawialiśmy o tym, że chyba za mało jest poezji w naszym życiu – znaleźliśmy na to receptę: czytajmy jeden wiersz dziennie! Zachęcamy do podjęcia takiego postanowienia.

                 zdj5

                 zdj2

                 zdj3

                 zdj4

Odsłony: 857

1

 

Aktualnie

Odwiedza nas 67 gości oraz 0 użytkowników.

Popularne artykuły