ROMAN PANKIEWICZ – SPOTKANIE AUTORSKIE – GALERIA „FORMAT”

Utworzono: czwartek, 27 kwiecień 2017 Drukuj E-mail

Pankiewicz plakat

Kraina Lodu czyli Islandia dla naszego gościa Pana Romana Pankiewicza była przez kilka lat miejscem pracy i równocześnie fascynującą krainą odkrywaną podczas wycieczek w rejony odwiedzane przez turystów, ale też dzikiego, niezamieszkałego interioru.

Na spotkaniu barwne opowieści o przyrodzie, architekturze i kulturze autor ilustrował pięknymi zdjęciami wykonanymi w trakcie ponad 3 letniego pobytu na wyspie. Usłyszeliśmy też wiele ciekawostek o codziennym życiu Islandczyków np. o powszechnym zwyczaju zdejmowania butów, nie tylko gości w prywatnych domach, ale też w urzędach i miejscach publicznych takich jak np. kawiarnie czy restauracje. Były to niezwykle interesujące opowieści widziane oczami nie okazjonalnego turysty, ale z perspektywy żyjącego i pracującego tam mieszkańca.

Dziękujemy za to z prawdziwym talentem gawędziarskim i ze swadą prowadzone spotkanie.

Książka „Islandia – trzeci żywioł", którą promował autor wchodzi w skład tryptyku „Trzy żywioły" dokumentującego jego podróże odbywane podczas pracy w Rosji, Niemczech i Islandii. Książki te są dostępne w naszej bibliotece.

Zapraszamy do lektury!

 

Odsłony: 6585

Popularne artykuły