Polish Belarusian Croatian Czech Danish English Estonian Finnish French German Italian Latvian Norwegian Portuguese Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swedish Ukrainian
Increase Font Size Option 5 Reset Font Size Option 5 Decrease Font Size Option 5

PostHeaderIcon Z życia Biblioteki - archiwum 2017

Plakat

Więcej…

 

 

CzerniawskaPodraza

Sympatyczne spotkanie w formie rozmowy poetki z Rafałem Podrazą, uznanym za jednego z najlepszych znawców rodziny Kossaków w kraju. Zapraszamy do lektury po raz pierwszy wydanej książki królowej polskiej satyry, Magdaleny Samozwaniec pt. "Trzymajmy się! Życiowe rady dla starych i młodych".

Więcej…

 

Wydarzenie z cyklu „Moja Ojczyzna",
dofinansowane ze środków
Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021
w ramach Programu Dotacyjnego "Niepodległa"

Plakat

W warsztatach historycznych „Poznaj swój region i polskie symbole narodowe" wzięli udział uczniowie klas trzecich i czwartych bolesławieckich szkół podstawowych. W ciekawej formie zaprezentowane zostały oryginalne stare zdjęcia najważniejszych zabytków, które charakteryzują nasze miasto. Dzieci bezbłędnie rozpoznawały obiekty i chwaliły się swoją wiedzą na ich temat. Nie zabrakło też oczywiście wytworów ceramicznych, z których Bolesławiec jest znany w Polsce i na całym świecie. Uczniowie poznali stary herb Bolesławca oraz obecne symbole miasta. Wspólnie omawialiśmy poszczególne ich elementy. Ciekawym sposobem utrwalenia zdobytej wiedzy były krzyżówki, rebusy i puzzle.

Więcej…

 

Wydarzenie w ramach projektu
„Iść za marzeniem, czyli śladami Conrada" dofinansowane ze środków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 morskie opowiesci

Na naszym bibliotecznym pokładzie Pani Paulina Kubaj – podróżnik - przywitała nas w czapce kapitańskiej okrzykiem „Ahoj marynarze!" My odpowiedzieliśmy – „Ahoj kapitanie"... i tak rozpoczęła się podróż przez morza i oceany, a my wsłuchiwaliśmy się w morskie opowieści.

Więcej…

 
Więcej artykułów…
Szukaj

Szukaj_w_katalogu

aleph

ExLibrisPrimoL

Ebooki

IbukLibra

LogoJBC

Legimi