Polish Belarusian Croatian Czech Danish English Estonian Finnish French German Italian Latvian Norwegian Portuguese Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swedish Ukrainian
Increase Font Size Option 5 Reset Font Size Option 5 Decrease Font Size Option 5

PostHeaderIcon DKK 2017

Conrad

Ustanowienie roku 2017 Rokiem Josepha Conrada-Korzeniowskiego ma być formą uczczenia 160-lecia urodzin pisarza, autora takich powieści jak m.in. Jądro ciemności, Lord Jim, Smuga cienia czy Tajny agent. Rocznica urodzin artysty przypada 3 grudnia.

Conrad-Korzeniowski - właśc. Józef Teodor Konrad Korzeniowski - był synem „polskich patriotów, zesłańców syberyjskich″, pisarzem zasłużonym dla kultury polskiej i światowej. Dzięki swojemu dorobkowi literackiemu „zajmuje niekwestionowaną pozycję klasyka literatury nowoczesnej, który zmienił oblicze prozy powieściowej″.

Więcej…

 

T Bancewicz

Od dawna planowaliśmy tę wizytę. I w końcu dotarliśmy do Przejęsławia, gdzie mieszka pani Teresa Bancewicz – znana artystka, podróżniczka, autorka słynnego bloga pn. „Chwytanie chwil zachwytu", prowadzonego pod egidą naszej Biblioteki. Mało jest takich miejsc, gdzie gospodarz wita tak serdecznie swoich gości. Zaczęliśmy wizytę od Galerii, w której zgromadzona jest znaczna część prac Państwa Bancewiczów – obrazy, rzeźby, tkaniny, plakaty. Pani Teresa opowiedziała o początkach, kiedy to sama musiała zająć się np. pracami murarskimi. Dzisiaj stodoła, w której jest Galeria wygląda bardzo dobrze - ma nawet nowy, piękny dach.

Więcej…

 

biblik Waeroplanie

Na spotkaniu z wierszem Juliana Tuwima „W aeroplanie" wraz z bohaterami – babcią i kurką - ruszyliśmy w szaloną bajkową podniebną podróż. Przeżywając wspólnie zabawne przygody dotarliśmy aż do ... Księżyca. Ten wierszyk pełen zabawnych rymowanek, ale też niezwykłych zwrotów akcji doskonale nadaje się na przestawienie w formie inscenizacji. Pomogły nam w tym kukiełki babci i kurki, oraz papierowy aeroplan.

Więcej…

 

czolowka

Członkowie Klubu Głuchego Czytelnika z pomocą naszej Pani Eli podarowali zniszczonym książkom drugie życie.
Książki są stworzone do czytania to oczywiste, ale przychodzi taki czas, kiedy stare zniszczone zamieniają się w makulaturę. Zapomniane, zaczytane, nieaktualne ... nie muszą wcale trafić na śmietnik. My udowodniliśmy, że mogą być doskonałym tworzywem, materiałem pozwalającym wykonać nietuzinkowe prace. Po obejrzeniu galerii postaci, przystąpiliśmy do działań: cięcia, zaginania i kształtowania. Książka przeistoczona w niesamowitą rzeźbę będzie mogła cieszyć nasze oczy jeszcze przez długie lata.

Więcej…

 
Więcej artykułów…
Szukaj

Szukaj_w_katalogu

aleph

ExLibrisPrimoL

Ebooki

WBL

IbukLibra

LogoJBC

Legimi