Polish Belarusian Croatian Czech Danish English Estonian Finnish French German Italian Latvian Norwegian Portuguese Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swedish Ukrainian
Increase Font Size Option 5 Reset Font Size Option 5 Decrease Font Size Option 5

PostHeaderIcon Z życia Biblioteki - archiwum 2012

Grabowski

Andrzej Grabowski ukończył pedagogikę na Uniwersytecie Warszawskim. Jest twórcą programów telewizyjnych: Tik-Tak, Wyprawy profesora Ciekawskiego, Ciuchcia, Budzik, autorem scenariuszy filmów animowanych, bajek muzycznych, ponad 400 piosenek i współzałożycielem dziecięcego zespołu Fasolki. Ten znany wszystkim dzieciom Profesor Ciekawski i „tata” Kulfona opublikował m.in. książki: „Kulfon, co z ciebie wyrośnie ?!”, „Pirat Jędruś”, „Afera smoka Nodożera”.

Więcej…

 

Tytul

 

5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Wybrana data nie jest przypadkowa - jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek - Walta Disney’a. By przypomnieć o tym szczególnym dniu zaprosiliśmy dzieci z klas młodszych do udziału w dwóch konkursach plastycznych: "Kukiełki z ulubionych bajek" i "Mój przyjaciel Miś". Pierwszy z nich był organizowany przez Oddział dla Dzieci, drugi przez Filię Nr 1.

Więcej…

 

KapitanBaranowski

Krzysztof Baranowski (ur. 1938 we Lwowie) – wybitny żeglarz, kapitan jachtowy, dziennikarz, pisarz, nauczyciel, filmowiec.
Absolwent Politechniki Wrocławskiej (inżynier elektronik) i Studium Dziennikarskiego Uniwersytetu Warszawskiego.

Więcej…

 

HerbBC  Wappen Siegburg

Tak się zaczęło!

Już dwadzieścia lat istnieje współpraca miast: Bolesławiec – Siegburg, bo to właśnie miasto leżące między Koln a Bonn stało się miejscem osiedlenia się największej grupy byłych mieszkańców Bolesławca i powiatu po 1945 roku. Pierwsze kontakty partnerskiej współpracy zapoczątkowane zostały przez grupę ojczyźnianą – Heimatgruppe z Siegburga i Towarzystwo Miłośników Bolesławca. Działacze z Heimatgruppe: Herbert Wiesner, Klaus Rosenthal, Maria Raschke, Leni Neunkirch, Peter Borner wystąpili z inicjatywą współpracy i przyjaznych kontaktów. Bolesławiec, w trakcie jednej z pierwszych wizyt, w Siegburgu reprezentowali członkowie TMB: Zygmunt Brusiło, Franciszek Uściński, Zdzisław Mirecki i Eugenia Wolska.

Następnym etapem było podpisanie, podczas oficjalnej wizyty delegacji naszego miasta w Siegburgu w 1992 roku, umowy o współpracy i partnerskich kontaktach między władzami Bolesławca i Siegburga.
Umowę podpisali: ówczesny Prezydent Bolesławca – Józef Król i Burmistrz Siegburga – Rolf Krieger. To wydarzenie zapoczątkowało wieloletnią współpracę kulturalną, sportową, artystyczną, wymianę grup młodzieży i organizację w ciągu tych dwudziestu lat wielu wspólnych działań miast i ich byłych, i obecnych mieszkańców.

Zygmunt Brusiło
Prezes Towarzystwa Miłośników Bolesławca

Więcej…

 
Więcej artykułów…
Szukaj

Szukaj_w_katalogu

aleph

ExLibrisPrimoL

Ebooki

IbukLibra

LogoJBC

Legimi