Polish Belarusian Croatian Czech Danish English Estonian Finnish French German Italian Latvian Norwegian Portuguese Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swedish Ukrainian
Increase Font Size Option 5 Reset Font Size Option 5 Decrease Font Size Option 5

PostHeaderIcon Z życia biblioteki 2019

I

Dzisiaj ponownie odwiedził nas Pan Wojtek z firmy EDUza ze swoimi sześcionożnymi podopiecznymi. Wśród nich znalazły się: karaczany, patyczaki, straszaki, larwy chrząszcza brązowego czy też ogromne chrząszcze Titany. Nie obyło się bez krzyku ale daliśmy sobie radę. Dowiedzieliśmy się jak zbudowane są owady, a co najważniejsze przyjrzeliśmy im się z bliska przez lupę, a nawet z bardzo bliska przez mikroskop. Przekonaliśmy się do owadów, a z niektórymi - Czarkiem i Mariolą - udało nam się zaprzyjaźnić.

Więcej…

 

I

Na dobry początek spotkania pobudziliśmy nasze kubki smakowe przeróżnymi produktami, były wśród nich: cytryna, ogórek kiszony, czekolada, pomarańcza, winogrono oraz wiele innych smaków. Tylko najbardziej odważni decydowali się na to wyzwanie, ponieważ oczy osoby która odgadywała musiały być przesłonięte szalikiem. Później komponowaliśmy deser z bitej śmietany, owoców i przeróżnych innych dodatków.

Więcej…

 

I

Dzisiaj odbyła się druga część rozgrywek pomiędzy drużynami. Trzeba było dobrze kombinować aby zespołowo uzyskać jak najwięcej punktów. Łączyliśmy kropki z liczbami na czas, uzupełnialiśmy sudoku, co okazało się nie lada wyzwaniem. Jak się okazało nie wszyscy podołali zadaniu. Ciekawym punktem programu była drużynowa gra Państwa Miasta.

Więcej…

 

Chlopiec

Nie każdy z nas ma okazję poznać tajniki pracy w policji. My mieliśmy to szczęście, ponieważ podczas dzisiejszego spotkania feryjnego odwiedzili nas technik kryminalistyki aspirant sztabowy Grzegorz Mróz oraz starszy sierżant Bogusław Zawrotniak z Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu. Panowie poruszyli tematy związane z zabezpieczaniem śladów na miejscu przestępstwa oraz zaprezentowali sprzęt min.: dalmierz laserowy, proszek, folie oraz pędzle do daktyloskopii, skalówkę, numerki, aparat, fartuchy i lupę, który wykorzystują podczas swojej pracy. Na pamiątkę każdy z nas dostał swój własny odcisk palca.

Więcej…

 
Więcej artykułów…
Szukaj

Szukaj_w_katalogu

aleph

ExLibrisPrimoL

Ebooki

IbukLibra

LogoJBC

Legimi