Roksana Jędrzejewska-Wróbel – spotkanie autorskie – Galeria „Format”

Utworzono: czwartek, 22 kwiecień 2010
Wydarzenie z cyklu „BOLESŁAWIECKIE BIBLIONALIA”
dofinansowane w ramach Programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Z wykształcenia jest poważnym doktorem literatury, a z zamiłowania zupełnie niepoważną autorką książek dla dzieci. Jej opowiadania można też przeczytać w "Misiu" i "Świerszczyku". Wcześniej, przez kilka lat, pisała felietony do miesięcznika "Dziecko". Razem z trójką swoich dzieci – Marianną, Wojtkiem i Hanią mieszka w przedwojennej kamienicy w Gdańsku-Wrzeszczu. Uwielbia podróże (małe i duże), wycieczki rowerowe, plażę i wodę w każdej postaci.

Napisała ponad dwadzieścia książek dla najmłodszych, które otrzymały wiele nagród i wyróżnień, między innymi nagrodę „BESTSELLER-ka”, a także trafiły na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej oraz na Złotą Listę Fundacji ABCXXI – Cała Polska Czyta Dzieciom. Współpracuje z redakcją dziecięcą Polskiego Radia jako autorka słuchowisk. Dla TVP1 pisała scenariusze i teksty piosenek do dobranocki „Babcia Róża i Gryzelka”. W 2007 r. otrzymała Medal Zasłużony Kulturze – Gloria Artis.

Wybrane tytuły: "Oto jestem”(napisana wspólnie z prof. Włodzimierzem Fijałkowskim , ilustrowana przez Agnieszkę Żelewską opowieść o pierwszych miesiącach życia człowieka), "Rynna", „Lucjan – lew jakiego nie było” (bajka terapeutyczna przeznaczona dla dzieci leżących na oddziałach onkologicznych), "Kamienica", "Sznurkowa historia", "Gębolud", "Królewna", "Florka. Z pamiętnika ryjówki" "Florka. Listy do Józefiny", "Kosmita" (książka o autystycznym chłopcu).