TERESA BANCEWICZ – MALARSKIE ILUSTRACJE PREKOLUMBIJSKICH RZEŹB – GALERIA „FORMAT”

Utworzono: wtorek, 16 czerwiec 2015

Teresa Bancewicz znana jako wyjątkowa podróżniczka zwiedza świat autostopem.

Była na wszystkich prawie kontynentach, za wyjątkiem Australii. Poznała kilkadziesiąt krajów, setki ludzi różnych kultur. W 2009 roku wybrała się do Kolumbii. Po trosze zrządzenie losu, a w dużej mierze fascynacja odmienną kulturą sprawiły, że powstały malarskie ilustracje prekolumbijskich rzeźb. Pani Teresa miała okazję zobaczyć m.in. Park archeologiczny San Agustin, wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Urodziła się w Brześciu nad Bugiem w 1933 roku. Ukończyła Liceum Sztuk Plastycznych we Wrocławiu oraz Studium Reklamy w Warszawie ze specjalizacją plakat reklamowy – pod kierunkiem Szymona Kobylińskiego. Uprawia malarstwo, rysunek, grafikę. Tworzy w technice collage. Zajmuje się również tkaniną artystyczną – wypracowała własny niepowtarzalny styl, który z greckiego nazwała RAFI, co znaczy ścieg.

Na wernisażu: