Ewa Kozyra-Pawlak, Paweł Pawlak – warsztaty plastyczne

Utworzono: środa, 24 marzec 2010
Wydarzenie z cyklu „BOLESŁAWIECKIE BIBLIONALIA”
dofinansowane w ramach Programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Ukończyli studia na wrocławskiej ASP. Ich ilustracje należą do tej nielicznej kategorii, którą kochają i czytelnicy, i krytycy. Artyści zilustrowali kilkadziesiąt książek dla dzieci, współpracują z wydawcami z kilku kontynentów, uzyskali wiele nagród.

Ewa Kozyra-Pawlak ilustruje książki w niezwykły sposób - szyje je igłą. Patchworki są potem skanowane i w książkach stają się trójwymiarowe. Zajmuje się też grafiką wydawniczą i kaligrafią, a także pisze wiersze dla dzieci. Współpracowała z czasopismami - "Świerszczyk" i "Miś". Zilustrowała m.in.: książkę autorską "Zagadki od Sasa do lasa", "Jedzie pociąg z daleka", "The Elves and the Old Shoemaker", "Księżniczka na ziarnku grochu".

Paweł Pawlak rysuje i maluje. Jego narzędzia to ołówek, kredki, farby i pędzle. Projektuje też scenografie teatralne. Zilustrował m.in.: "Historyjki o Alicji, która zawsze wpadała w kłopoty", "Z górki na pazurki", "Chodzi, chodzi baj po ścianie", "Kotek, który merdał ogonem", "Sekretne życie Krasnali w Wielkich Kapeluszach". Jest autorem książek „Jajuńciek” i „Nocny Maciek”. Współpracuje z wydawcami książek i czasopism dla dzieci z Polski, Francji, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Korei i Kanady.

Ciekawe spotkanie z niezwykłymi artystami. Warsztaty plastyczne poruszające wyobraźnię, kreujące wspaniałe, małe dzieła sztuki. Pierwszoklasiści, zdaniem Pani Ewy i Pana Pawła, spisali się świetnie !