OTWARCIE SALI MULITIMEDIALNEJ

Utworzono: piątek, 07 listopad 2014

Otwarcie sali multimedialnej w Bibliotece z udziałem Prezydenta Piotra Romana, przedstawiciela Rady Miasta, Przewodniczącego Komisji Kultury Alojzego Skóry oraz przedstawicieli Internetowego Kręgu Przyjaciół Biblioteki było świetną okazją do zaprezentowania różnorodnych form aktywności kulturalnej osób starszych z wykorzystaniem nowoczesnych technologii informacyjnych i komunikacyjnych.

Działania prowadzone od 2011 roku pod kierunkiem bibliotekarza Kazimierza Surmy przynoszą imponujące efekty. Ponad dwieście osób opanowało podstawowe umiejętności obsługi komputera i korzystania z Internetu, w trakcie około tysiąca godzin zajęć. Członkowie Internetowego Kręgu Przyjaciół Biblioteki opracowali tysiące wpisów, reportaży, prezentacji, filmików, które łącznie osiągnęły ponad 3 miliony odsłon.