Tkaniny Teresy Bancewicz

Utworzono: poniedziałek, 26 maj 2014

Pani Teresa Bancewicz najbardziej znana jest ze swoich podróży. Z biblioteką jest blisko związana.

Pod naszą egidą prowadzi blog, w którym opisuje swoje przeżycia podczas autostopowych wędrówek po świecie. Jest także cenioną artystką. W naszej Galerii „Format” wystawiała swoje niepowtarzalne tkaniny. Tutaj pierwszy raz publicznie pokazała prace wykonane nowatorską - samodzielnie opracowaną - techniką.

Przez wiele lat pracowała w zawodzie plastyka. Obecnie, pomimo przejścia na emeryturę, przekazuje swoje umiejętności i wrażliwość spojrzenia prowadząc warsztaty. Prace wykonane przez jej podopiecznych warsztatów są później ozdobą wystaw w galeriach mogły być ostatnio podziwiane w Galerii „Długiej” w Bolesławieckim Ośrodku Kultury - Międzynarodowym Centrum Ceramiki.