DKK - Klub Głuchego Czytelnika – Inauguracja

Utworzono: piątek, 06 wrzesień 2013

Z okazji trwającego właśnie 2 Międzynarodowego Tygodnia Głuchego 3 września odbyło się inauguracyjne spotkanie Klubu Głuchego Czytelnika w naszej bibliotece.

Przebiegło ono w bardzo przyjemnej atmosferze, a komunikacja była możliwa dzięki tłumaczce języka migowego, wiceprezes Europejskiego Centrum Obsługi Głuchych - Pani Monice Maj.

Zaprezentowaliśmy prowadzone przez nas formy pracy, ponadto przeprowadziliśmy pokaz programu komputerowego dla osób głuchych, jaki będzie dostępny w Bibliotece. Ma on służyć porozumiewaniu się pracowników z niesłyszącymi, poprzez wirtualne połączenie z dyżurującym tłumaczem języka migowego.

Przełamaliśmy barierę komunikacyjną i od teraz z pewnością będziemy się spotykać częściej.