„LOKOMOTYWA” W BIBLIOTECE – XI Ogólnopolski Tydzień Głośnego Czytania

Utworzono: środa, 06 czerwiec 2012

1 czerwca, już po raz jedenasty, rozpoczął się Ogólnopolski Tydzień Głośnego Czytania w ramach Akcji Cała Polska Czyta Dzieciom.

Inauguruje go, jak zwykle, uwielbiana przez wszystkie dzieci - młodsze i starsze - „Lokomotywa” Juliana Tuwima.

Dzieci zaproszone do Miejskiej Biblioteki Publicznej mogły wysłuchać szczególnej interpretacji wiersza w wykonaniu znanych bolesławian.

„Lokomotywę” czytali: Prezydent Miasta - Piotr Roman, Pułkownik Dariusz Pośniak z 23. Śląskiego Pułku Artylerii, Ryszard Pukniel - Generał górnictwa, Zdzisław Mirecki – Podpułkownik policji, Ksiądz Józef Hupa – Proboszcz Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa i Władysław Nowak – Nadleśniczy Nadleśnictwa Bolesławiec.

Potem, wspólnie dzieci wraz z gośćmi wsiadły do pociągu i odbyły podróż po Bibliotece.

W drugiej części zabawy poprowadzonej przez pisarza Grzegorza Żaka (wybitnego znawcy dinozaurów) były m.in.: piosenki, układanie puzzli, z których powstawały bajkowe pociągi, konkurs plastyczny na lokomotywę naszych marzeń.

Nie zabrakło oczywiście słodkiego poczęstunku ufundowanego przez sponsorów. Dzieci opuszczały Bibliotekę z pamiątkowym, pięknym wydaniem „Lokomotywy”, ilustrowanym przez Jana Szancera oraz balonikami z logo Akcji „Rozczytany Bolesławiec”.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizację wydarzenia. Szczególne podziękowania dla: HELICOPTER – SERWIS, PHU BZM CIEŚLA, PIEKARNI KORCZOWSCY, FAST – SERVICE, TECHNIKI BIUROWEJ BIS, CUKIERNI BRZOZOWSCY.