Grzegorz Sidorowicz, Leszek Żukrowski - XX lat Festiwalu Blues nad Bobrem – Galeria "Format"

Utworzono: sobota, 25 czerwiec 2011

Historia dwudziestu lat festiwalu „Blues nad Bobrem” to również historia dwudziestu lat naszej fotografii. Porywające koncerty, całonocne jam session, warsztaty bluesowe, wykładowcy, uczestnicy, wolontariusze, spontaniczne, szalone działania - fotografowaliśmy niemal wszystko i wszystkich, dzięki temu mieliśmy do wyboru kilka tysięcy klatek negatywowych. Tu zaczęły się problemy …, no bo jak w zaledwie kilku fotografiach uchwycić niepowtarzalność tego festiwalu? Nie pominąć nikogo, żadnego dobrego zdarzenia i przekazać fantastyczny klimat tych dwudziestu lat? Przedstawiamy zaledwie niewielką część naszego archiwum związanego z „BnB”. Mamy nadzieję, że nasze fotografie przypomną bluesowiczom wspaniałe chwile przeżyte podczas trwania festiwalu.

Na wystawie zamieszczamy również fotografie wykonane przez uczestników warsztatów fotograficznych realizowanych podczas festiwalu w latach 2009 i 2010.

Autorami prac są Grzegorz Sidorowicz i Leszek Żukrowski - bolesławieccy fotograficy współpracujący z „BnB” od wielu lat.

Grzegorz Sidorowicz

Leszek Żukrowski

Szczegółowe informacje o Festiwalu na stronie internetowej: www.bluesnadbobrem.pl

Zob. też Rocznik Bolesławiecki 2008

Wspomnienia, wspomnienia … wzruszenia po latach …. i wszechogarniający blues.

Wernisaż uświetnił występ doskonałych gitarzystów – Jacka Jagusia (J. J. Band) i Bartka Miarki (Hoodoo Band). Obaj muzycy byli uczestnikami warsztatów, a teraz wracają jako wykładowcy.

Najmłodszy fan bluesa ma trzy miesiące (na zdjęciu z ojcem Bartkiem i dumnym dziadkiem).