TADEUSZ BIŁOZOR urodził się w 1945 roku we Lwowie. Jeleniogórzaninem jest od roku 1946. Fotografię obdarzył prawdziwie "młodzieńczym", pierwszym uczuciem i pozostaje jej wierny do dziś. Stale doskonaląc warsztat, poszerzając krąg zainteresowań osiąga coraz większe mistrzostwo doceniane przez licznych odbiorców i honorowane prestiżowymi nagrodami w kraju i za granicą.

W 2003 roku uzyskał tytuł artysty fotografika nadany przez Kapitułę Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej. Uczestniczył w ponad stu wystawach zbiorowych, a obecna - "LICHEŃ i nie tylko..." - wieńczy okrągły jubileusz w kategorii ekspozycji indywidualnych - jest bowiem dwudziesta. Oprócz tytułowego Lichenia możemy między innymi obejrzeć zdjęcia z Dąbrowicy koło Jeleniej Góry, Muszyny i pobliskiego Szczawnika, Zwolenia, Wysokiego Koła oraz innych kościołów.

Na pytanie - "Czym jest dla mnie fotografia ?" - Autor odpowiada przywołując szczególnie Jemu bliskie poglądy Wojciecha Zawadzkiego: "Fotografia jako prosta rejestracja. Fotografia jako sposób wyrażania myśli.. Fotografia jako metoda prezentacji postaw estetycznych...." i Jacka Jaśko: "Jeśli przyjąć, że dana nam egzystencja nie jest jedynie ślepym żywiołem podlegającym w głównej mierze prawom natury i przypadkowi, należy ją do pewnego stopnia formować i temperować. Nawet nie mając w tej kwestii pewności, należy podjąć próbę urzeczywistnienia tej szansy. Inaczej mówiąc, chodzi tu o traktowanie własnego życia, jako zadania - a nie tylko doświadczania..."

"Teraz, z perspektywy minionego czasu, czasu zajętego przez fotografię widzę, że fotografia w moim życiu jest jednym z zadań, zadań bardzo ważnych, a kto wie, czy na obecnym etapie nie najważniejszym ?" - TADEUSZ BIŁOZOR.