Monika Kleszczewska-Oleksy - malarstwo, rysunek

Utworzono: piątek, 29 kwiecień 2005

Monika Kleszczewska-Oleksy - Bolesławianka. Ukończyła Wydział Malarstwa i Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Dyplom obroniła z Malarstwa w pracowni profesora Leszka Mickosia.

Autorka wyznaje, że "Do zmagań z materią malarską, w trudnym czasie przygotowań do dyplomu, inspirował Ją krajobraz. Był odpoczynkiem dla wyobraźni i budulcem wrażliwości. Z niego czerpała energię do formułowania własnej wypowiedzi artystycznej.

Kontakt z przestrzenią, zapach ziemi, nieoczekiwane zestawienia kolorystyczne, stanowiły ucieczkę od lęków. Atmosfera panująca za miastem przynosiła ukojenie i inspirowała do poszukiwań miejsca, w którym mogłaby znaleźć swoje naturalne porozumienie ze światem. Krok po kroku nadawała, więc swoim myślom kształty, a z nich na płótnach powstawała historia o nim.

Poszczególne obrazy i rysunki to 'przeczucia miejsca', z którego przeganiać można wszelkie 'demony'. To przystanki na drodze do 'środka Jej świata' gdzie godzić się może sama z sobą i ze światem, który jest."

Obrazy prezentowane na wystawie są częścią pracy dyplomowej złożonej w czerwcu 2004 roku - eksponowanej w Galerii BWA we Wrocławiu.

Otwarcie wystawy.