Kalina Jerzykowska – „Słuchowisko – słów łowisko” – Galeria „Format”

Utworzono: czwartek, 27 maj 2010

Wydarzenie to zaistniało się w ramach akcji Z KSIĄŻKĄ NA WALIZKACH - SIÓDME DOLNOŚLĄSKIE SPOTKANIA PISARZY Z MŁODYMI CZYTELNIKAMI.

W tegorocznej edycji udział wzięło 10 znanych twórców literatury dziecięcej i młodzieżowej.

Wyruszyli w trasę po Dolnym Śląsku 10 samochodami. Przemierzyli ponad 3 tysiące kilometrów i zawitali do blisko 50 miejscowości. Akcja trwała 3 dni i zakończyła się uroczyście w Głogowie – 29 maja.

Do Bolesławca zawitała Kalina Jerzykowska. Jest absolwentką Wydziału Filologii Polskiej Uniwersytetu Łódzkiego. Pisała piosenki dla popularnych zespołów „Krajki” i „Pędziwiatry”. Autorka musicali i przedstawień dla dzieci oraz wielu książek i piosenek -„Kantor wymiany liter”, „Teatrałki, czyli teatralne kawałki na różne szkolne okazje”, „W moim ogrodzie mieszka czarodziej”, „Pluszcz i dzwoniec przy mikrofonie”…

„SŁUCHOWISKO – SŁÓW ŁOWISKO” – to tytuł logo-warsztatu, który poprowadziła znakomita pisarka, teatrolog, z gościnnym udziałem Iwony Podlasińskiej – bibliotekarza, logopedy.

Oj nie było łatwo …, ale za to zabawnie i z pewnością nauka nie poszła w las !