Polish Belarusian Croatian Czech Danish English Estonian Finnish French German Italian Latvian Norwegian Portuguese Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swedish Ukrainian
Increase Font Size Option 5 Reset Font Size Option 5 Decrease Font Size Option 5

czolowka

Kolejny dzień naszej przygody z modelarstwem rozpoczął się nie od konstruowania modeli, ale od przygotowania stanowiska pracy i wykonania zabawnych, ozdobionych aplikacjami fartuszków, które będą chroniły nasze ubrania w czasie sklejania modelu żaglowca.
Z przygotowanych szablonów wycięliśmy burty, rufę i pozostałe części konstrukcji, które dokładnie połączyliśmy ze sobą za pomocą kleju. Żaglowiec zwieńczył duży żagiel ozdobiony naszymi inicjałami.

Więcej…

 

czolowka

Ferie rozpoczęły się i rozpoczęła się nasza ciekawa podróż w kosmos. Na dzisiejszych zajęciach dowiedzieliśmy się jak jest wielki i interesujący jest kosmos.

Więcej…

 

czolowka

Konstrukcyjne ferie w bibliotece rozpoczęliśmy spotkaniem z panem Władysławem Czyżowiczem, który od lat buduje różnego rodzaju modele. Opowiadał nam o początkach swojej pasji, pokazując pierwsze modele, zrobione czterdzieści lat temu. Obecnie w swojej kolekcji ma kilkaset eksponatów, z których część mieliśmy przyjemność obejrzeć. Każdy z nich ma swoją historię. Jest wśród nich model samolotu Stanisława Skalskiego z Dywizjonu 303, na którym walczył w bitwie o Anglię, polski czołg z II wojny światowej, ale też współczesne samoloty, samochody, czołg i łodzie, a nawet lotniskowiec.

Więcej…

 

Zapraszamy na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki – w czwartek – 22 stycznia. Rozpoczynamy, jak zwykle, o godz. 17:00

PavolRankov

Rok 2015 rozpoczynamy nagrodzoną Angelusem 2014 oraz Nagrodą Czytelników im. Natalii Gorbaniewskiej książką słowackiego pisarza Pavla Rankova : Zdarzyło się pierwszego września (albo kiedy indziej).

Więcej…

 

Zapraszamy na zajęcia w okresie ferii w Oddziale dla Dzieci (ul. Sądowa 8) i w Filii (ul. Staroszkolna 6c).
Przyjmujemy zapisy. Liczba miejsc ograniczona.

Ferie2015

Załączniki:
Pobierz (KosmicznePodroze.pdf)KosmicznePodroze.pdf[Szczegółowy program zajęć w Filii]
Pobierz (OdjazdowePodrozeNieduze.pdf)OdjazdowePodrozeNieduze.pdf[Szczegółowy program zajęć w Oddziale dla Dzieci]
 
Szukaj

Szukaj_w_katalogu

aleph

Ebooki

WBL

IbukLibra

LogoJBC