Polish Belarusian Croatian Czech Danish English Estonian Finnish French German Italian Latvian Norwegian Portuguese Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swedish Ukrainian
Increase Font Size Option 5 Reset Font Size Option 5 Decrease Font Size Option 5

NM

Paweł Pawlak opowiedział nam historie Nocnego Maćka nie tylko słowem, ale też obrazem, czyli pięknymi ilustracjami, a każda z nich w tej małej książeczce to prawdziwe dzieło sztuki.

Więcej…

 

PP

Eliza Piotrowska jest pisarką i ilustratorką książek dla dzieci, tłumaczem języka włoskiego, krytykiem sztuki. Ukończyła wydział historii sztuki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Università La Sapienza w Rzymie. Była członkinią KLAN-u (Klubu Ludzi Artystycznie Niewyżytych), organizacji powołanej przez Danutę Wawiłow. Pracowała w Muzeum Narodowym w Poznaniu, gdzie współtworzyła Muzealną Akademię Dziecięcą. Mieszkała w Rzymie, obecnie mieszka w Brazylii.

Więcej…

 

Akwarela jest techniką bardzo trudną a jednocześnie szalenie pociągającą. To rodzaj uzależnienia, dobrego uzależnienia. Założenia plastyczne nie zawsze się spełniają. Nigdy nie wiem do końca, jaki będzie ostateczny efekt. To przygoda, którą steruje przypadek. Bardzo często maluję z wyobraźni – muszę przeanalizować temat, wyobrazić sobie już gotową akwarelę, później zaplanować kolejne kroki. Szukam ulotności, subtelnej gry światła i cienia, nastrojowości.

Więcej…

 

PlakatCiwoniuk

Barbara Ciwoniuk to autorka powieści dla nastolatków i o nastolatkach, w których otwarcie porusza trudne, często przemilczane tematy. Na spotkaniu opowiadała o swoim debiucie literackim. Była to książka pt. „Igor" o szkolnych doświadczeniach dyslektyka, nominowana przez Polską Sekcję IBBY do programu „Wybitne książki dla młodych osób z dysfunkcjami". Mówiąc o swojej twórczości na dłużej zatrzymała się przy książce „A jeśli zostanę", w której starała się przybliżyć polskim czytelnikom 55 zasad amerykańskiego pedagoga Rona Clarka, dla którego podstawą wzajemnych relacji miedzy nauczycielem i uczniem jest obustronny szacunek.

Więcej…

 

SM

Głównym bohaterem tego wyjątkowego spotkania w Klubie Miłośników Poezji był Stanisław Moniuszko. I choć to nie poeta, to jego twórczość była dla nas inspiracją do rozmowy na temat motywów ludowych w sztuce okresu Romantyzmu, a w szczególności w muzyce i literaturze. Moniuszko chętnie czerpał z bogactwa polskiego folkloru. W jego utworach muzycznych, zarówno w wielkich operach - „Halka", czy „Straszny dwór" jak i w pieśniach , których skomponował najwięcej, zauważalne są wpływy muzyki ludowej.

Więcej…

 
Szukaj

Szukaj_w_katalogu

aleph

Ebooki

WBL

IbukLibra

LogoJBC