Polish Belarusian Croatian Czech Danish English Estonian Finnish French German Italian Latvian Norwegian Portuguese Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swedish Ukrainian
Increase Font Size Option 5 Reset Font Size Option 5 Decrease Font Size Option 5

sowy

Pierwsze powakacyjne spotkanie naszego klubu nawiązywało do jesieni. Złota polska jesień to dobra okazja na zmianę wystroju mieszkania. Nie trzeba od razu odwiedzać drogich sklepów, można skorzystać z tego, czym obdarzyła nas natura. Ozdoby wykonamy z niemal wszystkiego co spotkamy – wystarczy tylko odrobina wyobraźni. Inspiracji dostarczą nam m.in. bajecznie kolorowe liście, jesienne kwiaty, jarzębina, żołędzie, szyszki, dynie.
A my wykonaliśmy, jak na bibliotekę przystało, śliczną sowę z szyszki.

Więcej…

 

AM

„Ballady i romanse" Adama Mickiewicza były tematem pierwszego po wakacjach spotkania Klubu Miłośników Poezji. Większość tych utworów przywołuje wspomnienia szkolne ale dziś inaczej już na nie patrzymy. Możemy zachwycać się pięknymi słowami Wieszcza i wczuć się w romantyczny nastrój jego poezji. Właśnie w tych utworach najbardziej widoczne są elementy liryki romantycznej – duchy, postacie baśniowe i fantastyczne, niesamowite wydarzenia, a wszystko umiejscowione w zwyczajnych, bliskich miejscach, przepojone tradycjami ludowymi i mądrościami „gminnymi". Odnajdziemy w nich uczucia, emocje, które wpływają na postrzeganie świata.

Więcej…

 

NC

Już po raz czwarty Narodowe Czytanie w Bolesławcu odbyło się w Teatrze Starym. Pięknie dziękujemy wszystkim uczestnikom i ... do zobaczenia za rok.

Więcej…

 

czolowka

Podróż do krainy „Sarila" zakończyła nasze czwartkowe wakacyjne spotkania w bibliotece. Scenariusz filmu oparty został na prastarych eskimoskich legendach. Dzięki ciekawej, wciągającej fabule dobrze się bawiliśmy, ale też poznaliśmy niektóre zwyczaje, obyczaje i tradycje ludów zamieszkujących niegdyś ziemie Alaski i Kanady, a niezwykłe stroje i ozdoby zainspirowały nas do wspólnych zabaw plastycznych. Powstała efektowna biżuteria w „eskimoskim" stylu.

Więcej…

 

czolowka

Bohaterem dzisiejszego poranka był „Mały książę", sympatyczny mały chłopiec zamieszkujący maleńką planetę B-612, niezwykle ciekawy świata i życia na innych planetach. Zwiedzanie nowych miejsc pomaga chłopcu poznać świat dorosłych i zobaczyć jak bardzo rożni się on od świata dzieci. Podróżując po planetach wraz z Małym Księciem wykonaliśmy samoloty, którymi mogliśmy przenieść się w jego magiczny świat.

Więcej…

 
Szukaj

Szukaj_w_katalogu

aleph

Ebooki

WBL

IbukLibra

LogoJBC