Polish Belarusian Croatian Czech Danish English Estonian Finnish French German Italian Latvian Norwegian Portuguese Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swedish Ukrainian
Increase Font Size Option 5 Reset Font Size Option 5 Decrease Font Size Option 5

Szekspir

W kwietniu mija 400. rocznica śmierci Williama Szekspira. Ten wybitny dramaturg i poeta angielski zapisał się w literaturze światowej złotymi zgłoskami, jest to jeden najbardziej znanych i docenianych pisarzy wszech czasów. Dramaty takie jak „Romeo i Julia", „Hamlet" czy „Sen nocy letniej" są znane na całym świecie. Do dziś są czytane, wystawiane na scenie, realizowane w formie filmowej. Najbardziej znane są tragedie Szekspira, ważne miejsce zajmują też komedie, ale pisarz był też autorem ponad stu sonetów.

Więcej…

 

Onichimowska

Anna Onichimowska jest absolwentką polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Zadebiutowała w 1980 r. zbiorem wierszy dla najmłodszych pt. „Gdybym miał konia". Napisała ponad 40 książek dla dzieci i młodzieży, jest autorką słuchowisk radiowych oraz sztuk teatralnych i telewizyjnych. Jest też współzałożycielką Fundacji Świat Dziecka, która zainicjowała Konkurs na Dziecięcy Bestseller Roku - obecnie to Nagroda Donga Polskiej Sekcji IBBY.

Więcej…

 

Ksiazki

„Jest rzeczą pocieszającą dla człowieka pióra, że można pisać z czystej miłości do pisania."

Tak rozpoczyna swoją niezwykłą opowieść Umberto Eco. Jego nieśmiertelne dzieło „Imię róży" jest jedną z wielu książek, powstałych... z miłości do książek.

Więcej…

 

Ilustracja

Tradycyjnie spotkanie naszego Klubu rozpoczęliśmy od wprowadzającej do tematu prezentacji. Dzięki niej poznaliśmy metody wykonywania wianków
i różnych ozdób wiosennych, które przystrajają wiosennie nasze mieszkania.

Więcej…

 

W piątek 25 marca Biblioteka będzie czynna krócej. Zapraszamy w godzinach od 9:00 do 13:00.

Wszystkim naszym Czytelnikom i Sympatykom Biblioteki życzymy Pogodnych Świąt Wielkanocnych i miłych chwil z dobrą książką.

Wielkanoc

 

 
Szukaj

Szukaj_w_katalogu

aleph

Ebooki

WBL

IbukLibra

LogoJBC