Polish Belarusian Croatian Czech Danish English Estonian Finnish French German Italian Latvian Norwegian Portuguese Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swedish Ukrainian
Increase Font Size Option 5 Reset Font Size Option 5 Decrease Font Size Option 5

I1Kasdepke

Dzięki autorowi książki „Potworak i inne ko(s)miczne historie" poznaliśmy sympatycznych bohaterów – Maję i Filipa, do których w niecodzienny sposób przybywa niezwykły gość. Pan Grzegorz Kasdepke wymyślając te przezabawne fantastyczno-przygodowe historie pokazał nam, że wyobraźnia pisarza nie zna granic – wszak tylko w książkach możemy spotkać słone przymulce, dmuchane powijańce i poprztykańce do gry w bososzczęki.

Więcej…

 

plakat

Marek Krajewski - pisarz, filolog klasyczny. Przez wiele lat prowadził na Uniwersytecie Wrocławskim zajęcia, z których zrezygnował w 2007 roku, aby poświęcić się wyłącznie pisaniu książek.

Autor w dużym stopniu przyczynił się do odrodzenia na początku XXI wieku polskiej prozy kryminalnej, w szczególności kryminałów z podgatunku retro i noir. Do cyklu o Eberhardzie Mocku z Wrocławia dołączył lwowski policjant Edward Popielski. Powieści te są wciąż wznawiane i przetłumaczone już na 20 języków, w tym: angielski, niemiecki, niderlandzki, francuski, włoski, hebrajski, macedoński i grecki. Wspólnie z Mariuszem Czubajem napisał i wydał w 2008 i 2009 roku współczesne kryminały o nadkomisarzu Jarosławie Paterze z Gdańska.

Więcej…

 

ddkk

Nie zawsze małe dzieci muszą czekać, aż mama, tata lub pani w przedszkolu przeczyta im ciekawą książeczkę. Mogą treść takiej książki opowiedzieć sami na podstawie obrazków. Niektórzy rodzice, widząc książkę bez tekstu, stają się nieufni. Wydaje się, że jeśli nie ma tekstu to nie ma treści. Jest ona oczywiście zawarta w obrazkach, które składają się z wielu szczegółów. I to, co jest cudowne w książkach obrazkowych, to to, żeby tę treść dostrzec, należy włożyć trochę wysiłku. Trzeba nie tylko uruchomić oko, wyobraźnię, logikę, ale też pamięć. Takie książki obrazkowe mogą być małymi dziełami sztuki ilustratorskiej.

Więcej…

 

plakat1

Na koncert poezji śpiewanej zaprosiliśmy do Domu Dziennego Pobytu. W tym budynku mieści się nasza filia, w której działa Klub Miłośników Poezji.

Kuba Michalski jest autorem, kompozytorem, wokalistą i gitarzystą. Nagrał pięć płyt z zespołem „Cotton Cat". Wielokrotnie wyróżniany, m.in. w duecie z Justyną Bacz wygrał Festiwal Pieśni Leonarda Cohena w Krakowie. W roku 2011 wydał solową płytę „Podróż", a w kolejnych latach albumy z piosenkami Jacka Kaczmarskiego i Leonarda Cohena. W tym roku ukazała się kolejna płyta „Ach-poezja!"

Więcej…

 

plakat

Zapoznaj się i pobierz:

Załączniki:
Pobierz (1_Regulamin.pdf)1_Regulamin.pdf[Regulamin konkursu]
Pobierz (2_Zalaczniki.pdf)2_Zalaczniki.pdf[Oświadczenia]
 
Szukaj

Szukaj_w_katalogu

aleph

ExLibrisPrimoL

Ebooki

WBL

IbukLibra

LogoJBC