Polish Belarusian Croatian Czech Danish English Estonian Finnish French German Italian Latvian Norwegian Portuguese Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swedish Ukrainian
Increase Font Size Option 5 Reset Font Size Option 5 Decrease Font Size Option 5

AntoniSlonimski
Fot. ze zbiorów A. Kowalczykowej

Antoni Słonimski – poeta, dramaturg, felietonista, krytyk teatralny, satyryk.

Wierzył (...) że można zawsze odnaleźć słowa właściwe, że dla wyrażenia każdej myśli i każdego uczucia istnieją słowa odpowiednie i trafne, że język jest dostatecznie giętki, by wyrazić myśli zawikłane.
Słonimski był postacią niejednoznaczną, nazywany konformistą, liberałem, racjonalistą przechodził w swoim życiu różne etapy, co widoczne jest także w jego twórczości.

Więcej…

 

czolowka

Pojazdy kosmiczne były ostatnimi modelami, które wykonaliśmy w czasie feryjnych zabaw konstrukcyjnych w bibliotece. Słuchając opowieści o pierwszych lotach kosmicznych, budowaliśmy kartonowe makiety smukłych rakiet i pojazdy międzygwiezdne wyglądające jak latające talerze lub spodki.

Więcej…

 

czolowka

Podczas styczniowego spotkania mieliśmy okazję poznać ciekawego mieszkańca naszego miasta Pana Pawła Śliwko, który przybliżył historię powojenną Bolesławca. W zajmujący sposób opowiadał o szkolnictwie i szkołach, w których był dyrektorem.
Paweł Śliwko jest bolesławianinem od 1953 roku, nauczycielem, twórcą i autorem pedagogicznej koncepcji wychowania morskiego młodzieży.

Więcej…

 

czolowka

„Choć nóg nie ma, szybko pędzi szosą. Bo nie nogi, lecz koła po szosie go niosą"

W bibliotecznym „warsztacie samochodowym" wykonaliśmy dwa rodzaje samochodów. Z gotowego szablonu, wyciętego i ozdobionego przez nas, powstał samochód osobowy, a z kartonowych pudełek skonstruowaliśmy samochody ciężarowe i usługowe

Więcej…

 

czolowka

Składane własnoręcznie samoloty to wspaniała zabawa, do której wystarczy kartka zwykłego papieru.

Pierwsze kroki w konstruowaniu samolotów z papieru nie były dla nas trudne dzięki naszemu instruktorowi. Nasz gość, Pan Jan Aljanowicz, od wielu lat zajmuje się modelarstwem. Pokazał nam jak zrobić dwa proste samoloty: „Orła" i „Jaskółkę".

Więcej…

 
Szukaj

Szukaj_w_katalogu

aleph

Ebooki

WBL

IbukLibra

LogoJBC