Polish Belarusian Croatian Czech Danish English Estonian Finnish French German Italian Latvian Norwegian Portuguese Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swedish Ukrainian
Increase Font Size Option 5 Reset Font Size Option 5 Decrease Font Size Option 5

1 2

Wiersze tych dwóch słynnych poetów zainaugurowały w naszej bibliotece XV Ogólnopolski Tydzień Głośnego Czytania pod hasłem „Czytanie uskrzydla" w ramach kampanii Cała Polska czyta Dzieciom.

Jako goście i zarazem lektorzy swoje interpretacje wierszy zaprezentowali: Kornel Filipowicz - Wiceprezydent Miasta, Łucja Mielczarek, Janina Korol, Danuta Buczkowska, Irena Derecka oraz Urszula Pietrzak – słuchaczki Akademii Seniora. Z bogatego repertuaru poetów wybraliśmy kilka dobrze znanych wierszy: „"Zosia Samosia" i „O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci" Juliana Tuwima oraz „Na straganie", „Kłamczucha" i „Skarżypyta" Jana Brzechwy.

Więcej…

 

czolowka

Konkurs został zorganizowany wspólnie z Miejskim Centrum Edukacji Ekologicznej. Wzięły w nim udział dzieci z sześciu bolesławieckich szkół, klas IV - VI. Wpłynęło 66 prac. Oceniało je jury w składzie: Barbara Macuga – nauczyciel plastyki, Lesław Kasprzycki – plastyk, Katarzyna Graczyk – kierownik Miejskiego Centrum Edukacji Ekologicznej.

Więcej…

 

 Biblik Okladka

Bohaterem naszego spotkania był mały zagubiony kotek, który szukał swojej mamusi. W poszukiwaniach pomagał mu piesek. Było niezwykle trudno, ale i zabawnie. Najważniejsze jednak – wszystko skończyło się dobrze. Kotek znalazł dom i mamę.

Więcej…

 

1 Matki 2 Autor

Pavel Rankov tym razem swoją powieść poświęca kobietom - matkom i kolejny raz losy swoich bohaterów przenosi w czasy i miejsca, które kojarzą się z okrutnymi doświadczeniami i jeszcze trudniejszymi wyborami. Główna bohaterka młodziutka Słowaczka , Zuzana, poddana jest tej próbie w podwójnym wymiarze – nie tylko przetrwała zesłanie do Gułagu, ale urodziła w nim syna. Poza nią bohaterkami są również inne kobiety – matki nie tylko te z pokolenia Zuzany, ale również współczesne – ich postawy związane z macierzyństwem.

Więcej…

 

 czolowka

Tym razem nasze spotkanie poświęciliśmy wycinankom łowickim. W trakcie prezentacji dowiedzieliśmy się, że wycinaki początkowo wykonywane były z białego papieru, dopiero w drugiej połowie XIX w. pojawił się papier kolorowy i bibułki, wówczas stały się one kunsztownymi, tęczowymi ozdobami.

Więcej…

 
Szukaj

Szukaj_w_katalogu

aleph

Ebooki

WBL

IbukLibra

LogoJBC