Polish Belarusian Croatian Czech Danish English Estonian Finnish French German Italian Latvian Norwegian Portuguese Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swedish Ukrainian
Increase Font Size Option 5 Reset Font Size Option 5 Decrease Font Size Option 5

1 czolowka

Celem konkursu było przypomnienie bogactwa baśni Hansa Christiana Andersena w 210. rocznicę urodzin pisarza, kształtowanie nawyków czytelniczych oraz rozwijanie wyobraźni i uzdolnień plastycznych dzieci. Głównym organizatorem była Filia nr 1.

Więcej…

 

czolowka

Zwieńczeniem projektu „Parada Bajek" jest wystawa prac plastycznych, które powstały w oparciu o poznane utwory.

Więcej…

 

Ilustracja

Krainę bajek zazwyczaj zamieszkują królewny i smoki, ale są też takie, których bohaterami są najzwyklejsze przedmioty znane nam z najbliższego otoczenia: Po prostu Skórka Pomarańczy, Rowerek na trzech kołach czy Kapryśny Szalik w Szkocką Kratkę. Autorem tych niezwykłych bajek o zwykłych przedmiotach z książki pt. Bajki na dłuższą metę jest Eugen Kluev, rosyjski pisarz mieszkający od lat w Danii i uważany tam za spadkobiercę Hansa Christiana Andersena. My poznaliśmy przygody wesołego, pomalowanego w różnokolorowe paski Glinianego Gwizdka, który nagle zrobił się smutny i zamilkł - dowiedzieliśmy się dlaczego i kto pomógł mu odzyskać humor.

Więcej…

 

czolowka

W Światowym Dniu Książki spotkaliśmy się z miłymi gośćmi, członkami Klubu Carpe Diem. Z tej okazji została przygotowana prezentacja o życiu i twórczości wspaniałego poety, którego 110 rocznicę urodzin obchodzimy w tym roku.

Więcej…

 

JBator

Oto kilka ciekawych spostrzeżeń nt. lektury (i nie tylko) naszego nowego kolegi, Pana Arkadiusza Kowalskiego –
Zacznę od pytania retorycznego : czy może być lepszy sposób świętowania Międzynarodowego Dnia Książki niż (umiarkowanie aktywne, ale jednak) uczestniczenie w spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki? Ja osobiście nie mogłem znaleźć się w lepszym miejscu i gronie, aby oddać prywatny hołd tej nieco wymagającej, ale jednocześnie oddającej z nawiązką, kulturalnej formie spędzania czasu.

Więcej…

 
Szukaj

Szukaj_w_katalogu

aleph

Ebooki

WBL

IbukLibra

LogoJBC