Polish Belarusian Croatian Czech Danish English Estonian Finnish French German Italian Latvian Norwegian Portuguese Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swedish Ukrainian
Increase Font Size Option 5 Reset Font Size Option 5 Decrease Font Size Option 5

Inna dusza Orbitowski

Powieść Łukasza Orbitowskiego Inną duszę czyta się rzeczywiście „od deski do deski". Książka zdobyła Paszport Polityki – to wielki sukces młodego autora i nowego wydawcy, znanego dziennikarza, Tomasza Sekielskiego.
Historia trzech nastolatków, osiedlowych kolegów jest zmyślona, ale pierwowzór głównego bohatera jest prawdziwy. Jest nim Jacek Balicki (w powieści Jędrek Borucki), który w 1996 i 1999 roku dokonał dwóch zbrodni.

Więcej…

 

czolowka 

Z przyjemnością poznaliśmy naszego gościa - Panią Irenę Derecką, studentkę Akademii Seniora prowadzonej w Bibliotece.

Pani Irena w ciekawy sposób opowiadała o szkolnictwie, historii rodziny i swojej wielkiej pasji – harcerstwie. W czasie wojny po ucieczce wraz z rodzicami z Warszawy mieszkała kilka lat w Sandomierzu. Do Bolesławca przyjechała w 1947 roku i wówczas wstąpiła do harcerstwa, w którym aktywnie działała aż do przejścia na emeryturę w 1991 roku.

Więcej…

 

plakat

Trzy magiczne słowa - proszę, dziękuję, przepraszam - to obok smoka i szewczyka główni bohaterowie przedstawienia. Legendę o wawelskim smoku zna prawie każde dziecko. Ta bajka była jednak trochę inna. Dzięki tym szczególnym słowom – inaczej niż w sławnej legendzie – nasza historia również dla smoka skończyła się szczęśliwie.

Więcej…

 

Biblik Zagadki

Dzięki książce Ewy Kozyry-Pawlak odbyliśmy niezwykłą podróż do krainy zagadek. W rozwiązywaniu zagadek o zwierzętach, przedmiotach, a nawet postaciach z bajek pomagały nam zabawne patchworkowe ilustracje Autorki oraz nasze „magiczne" lustereczko.
Szukaliśmy karteczek z zagadkami ukrytych między książkami. Gdyby ktoś miał trudności z rozwiązaniem dodatkowo pod zagadką zaszyfrowana była podpowiedź napisana pismem lustrzanym:

Więcej…

 

Powszechnie znany jako prezenter pogody – Jarosław Kret napisał i wydał już kilkanaście książek podróżniczych.

Z wykształcenia jest egiptologiem, w trakcie studiów przebywał na rocznym stypendium w Kairze. Potem zajął się afrykanistyką, stosunkami międzykulturowymi i archeologią śródziemnomorską. W sumie studiował dwanaście lat.

Więcej…

 
Szukaj

Szukaj_w_katalogu

aleph

Ebooki

WBL

IbukLibra

LogoJBC