Polish Belarusian Croatian Czech Danish English Estonian Finnish French German Italian Latvian Norwegian Portuguese Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swedish Ukrainian
Increase Font Size Option 5 Reset Font Size Option 5 Decrease Font Size Option 5

I1 a

W okresie wakacyjnym proponujemy osobom starszym spotkania, podczas których w gronie rówieśników można porozmawiać i wymienić poglądy. Przewodnim tematem tych rozmów będzie pamięć i sposoby jak ją zachować jak najdłużej. Poznamy różne pożyteczne techniki zapamiętywania I będziemy ćwiczyć, ćwiczyć I jeszcze raz ćwiczyć … a wszystko to w miłej i relaksującej atmosferze.

 

I1

W lipcu i sierpniu w Czytelni dla Dorosłych będzie można skorzystać z indywidualnych porad komputerowych. Po wcześniejszym uzgodnieniu terminu i przedstawieniu problem bibliotekarz bezpłatnie pomoże w jego rozwiązaniu.  Konsultacje będą się odbywać w czytelni, w godzinach popołudniowych Oferta skierowana jest do wszystkich mieszkańców Bolesławca w wieku 50+. Zapraszamy.

 

Biblik  DziewczynaZOkna

Książki uczą, bawią, ale też mogą być dobrym początkiem rozmowy o niełatwych problemach. Opowiadanie „Dziewczynka z okna" wprowadziło nas w świat dzieci z chorobą przewleką. Nasi młodzi uczestnicy spotkania dowiedzieli się, że chory kolega, czy koleżanka mają takie same potrzeby jak zdrowi rówieśnicy. Dzięki historii o niezwykłej Asi przekonaliśmy się jak bardzo ważna dla nas wszystkich – i chorych i zdrowych - jest przyjaźń, wsparcie i możliwość wspólnych zabaw, spotkań. Na zakończenie dla Asi, która czasami musi oglądać świat z okna, zrobiliśmy kolorowego motylka.

Więcej…

 

Czubaszek2

W upalne czerwcowe popołudnie niemal w komplecie zasiedliśmy w przyjemnie chłodnym pomieszczeniu na piętrze naszej biblioteki. Z racji panującej na zewnątrz temperatury zrezygnowaliśmy z gotowanych parówek – ulubionej potrawy Pani Marii, w zamian delektowaliśmy się smacznymi lodami z owocami (które też bardzo lubiła). Nie było żadnego problemu z prowadzeniem dyskusji, bo prawie wszyscy członkowie klubu świetnie znali postać i twórczość Marii Czubaszek.

Więcej…

 

Plakat

Zajęcia te mają na celu przybliżenie historii papiernictwa w powiązaniu z zabawą, tak aby w obecnej dobie Internetu uświadomić dzieciom jak ważną rolę wciąż odgrywa papier.

Uczniowie szkół podstawowych oraz seniorzy poznali krótką historię papieru, ale co najważniejsze sami mogli „wyprodukować" papier poprzez czerpanie z kadzi masy celulozowej na specjalnych ramkach, a następnie umieszczenie jej na filcu, który trafił do prasy. Powstały delikatne, niepowtarzalne arkusze papieru zabarwione płatkami bławatków.

Więcej…

 
Szukaj

Szukaj_w_katalogu

aleph

ExLibrisPrimoL

Ebooki

WBL

IbukLibra

LogoJBC