Polish Belarusian Croatian Czech Danish English Estonian Finnish French German Italian Latvian Norwegian Portuguese Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swedish Ukrainian
Increase Font Size Option 5 Reset Font Size Option 5 Decrease Font Size Option 5

W moim malarstwie intuicja rządzi się swoimi prawami i raczej słucham "własnych" myśli, kiedy krok po kroku powstaje coś na kształt obrazu, jaki mógłbym zaakceptować W. Gałczyński

strona1strona2strona3
Fot. Zbigniew Ruta

"Obrazy W. Gałczyńskiego oparte są bardziej na wrażeniu niż myśli. Nastrojowe, nostalgiczne, niedopowiedziane, gęste od symboli, emocji i barw mroku. Pełne fantastycznych wizji otwierających bramy wyobraźni. Odrealnione, barwne przestrzenie kreowane światłem barw, pozbawiane krajobrazu i czasu, pełne napięcia i ciszy. Artysta przekonuje, że nie interesuje go dosłowność, a jedynie magia obrazów, ich wewnętrzna siła pozostawiająca pełną swobodę interpretacji. Jego obrazy mają nie opowiadać konkretnych historii, a pobudzać zmysły oglądających, którzy wywodzić mogą z wciągających gier światła i koloru własne skojarzenia i opowieści. Ich autor podąża jednak ścieżką osobistych poszukiwań plastycznych, płynących wprost z wewnętrznego krajobrazu intrygującego twórcy"- (Daniel Antosik, Nowiny Jeleniogórskie).

Więcej…

 


Garbuska1

Garbuska to przejmująca i wciągająca baśń o dążeniu do zaznawania miłości. To również inspirująca opowieść o poszukiwaniu siebie i o ludziach, którzy – jeśli tylko im na to pozwolimy – pomogą nam w drodze do celu, pocieszą, wesprą. Cała podróż, którą mamy odbyć, służy zrozumieniu, że jesteśmy wspaniali takimi, jakimi się urodziliśmy.

Łukasz Gątnicki, twórca metody „OK, może tak być"

Więcej…

 

czolowka

Jak zwykle spotkanie naszego Klubu rozpoczęliśmy od wprowadzającej do tematu prezentacji. Dzięki niej poznaliśmy historię, tradycję i obyczaje związane z Niedzielą Palmową. Dowiedzieliśmy się jakie są najbardziej popularne w Polsce palmy: wileńskie, kurpiowskie i góralskie. Poznaliśmy również obyczaje związane z palmami, które niestety odchodzą w zapomnienie: Jezusek Palmowy, święcenie zielonych gałązek czy pucheroki, przetrwały jedynie w niektórych rejonach naszego kraju.

Więcej…

 

czolowka

Tym razem Kubuś Puchatek zaprosił dzieci z Przedszkola Nr 5 oraz uczniów szkoły przysposabiającej do pracy i gimnazjalistów z Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Bolesławcu do wysłuchania opowieści o prawdziwej przyjaźni.

Lekturę Thei Feldman „Wybryki przyjaźni" przeczytała Dorota Kasprzyk – koordynator kampanii CPCD, a cale spotkanie poprowadziła Pani Joanna Idzikowska-Kęsik.

Więcej…

 

Strwozonko

Poczytaj mi mamo! - tę prośbę miała przyjemność spełnić na naszym spotkaniu jedna z mam - czytając nie tylko swojemu synkowi, ale też wszystkim dzieciom obecnym w bibliotece. Usłyszeliśmy zabawne, ale też mądre i pouczające opowiadanie Joanny Papuzińskiej Strwożonko z księgi pierwszej serii wydawniczej Naszej Księgarni pt. Poczytaj mi mamo jeszcze raz.

Więcej…

 
Szukaj

Szukaj_w_katalogu

aleph

Ebooki

WBL

IbukLibra

LogoJBC