Polish Belarusian Croatian Czech Danish English Estonian Finnish French German Italian Latvian Norwegian Portuguese Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swedish Ukrainian
Increase Font Size Option 5 Reset Font Size Option 5 Decrease Font Size Option 5

biblikOkladka

Czy drzewo na które wspinał się ślimaczek wygląda tak samo dla niego i dla fruwającego wróbelka? Wydawałoby się, że odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta. A jednak... Przecież można na nie patrzeć z bliska albo z daleka, z dołu albo z góry – za każdym razem będzie ono inne. Pewnie też inaczej postrzegać je będą ludzie, ptaki, czy zwierzęta poruszające się po ziemi. Drzewo zmienia się w zależności od pór roku, godzin dnia i nocy. I dlatego rozmowa pełzającego ślimaczka i fruwającego wróbelka była dla nas tak bardzo interesująca. Przygody bohaterów opowiadania były też inspiracją do kolorowych zabaw plastycznych – powstał bajkowy ślimaczek z bajecznie kolorową muszlą.

Więcej…

 

czolowka

Andrzej Waligórski związany był z Wrocławiem, w którym osiedlił się po wojnie i który wybrał jako swoje miejsce do życia. Poeta, satyryk, człowiek radia i telewizji, niezwykle ceniony przez współpracowników oraz przez wszystkich ludzi sztuki. Od 24. lat jest przyznawana Nagroda im. Andrzeja Waligórskiego dla najlepszych satyryków. Był człowiekiem o ogromnej wrażliwości, a jego teksty są refleksyjne, ale też bywają ostre, satyryczne, piętnujące ludzką głupotę.

Więcej…

 

czolowka

Poznaliśmy Pana Ryszarda Dzięcioła, aktywnego seniora, którego pasją stały się podróże krajowe i zagraniczne.

Więcej…

 

Kasdepke

Grzegorz Kasdepke to najchętniej czytany polski autor książek dla dzieci. Niemal wszystkie z ponad jego czterdziestu tytułów uzyskały status bestsellera (m. in. "Kacperiada..." czy "Horror, czyli skąd się biorą dzieci"). Sympatię czytelników łączy z uznaniem krytyków, czego dowodem są najważniejsze nagrody, jakie zdobył za swoją twórczość dla najmłodszych (w tym: Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego, dwukrotnie nagrodę Edukacja XXI, Nagrodę BETA, Nagrodę im. Kallimacha, Nagrodę Stowarzyszenia Autorów ZAiKS). Jego książki weszły na listę lektur szkolnych, a Fundacja "ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom" uznała "Detektywa Pozytywkę" za jedną z dziesięciu najlepszych książek dla dzieci minionej dekady.

Więcej…

 

1 czolowka 2 Allende

Wielokrotnie tematem naszych spotkań klubowych była kobieta. Dzięki Anicie Nair poznałyśmy kobiety z Indii. O życiu i pragnieniach kobiet z Iranu pisała Shahrnush Parsipur. Również laureatka Nagrody Nobla z 2013 roku –kanadyjska pisarka Alice Munro kobietom poświęciła większość opowiadań, a Sylwia Chutnik napisała świetną książkę - Kieszonkowy atlas kobiet.

Więcej…

 
Szukaj

Szukaj_w_katalogu

aleph

ExLibrisPrimoL

Ebooki

WBL

IbukLibra

LogoJBC