Polish Belarusian Croatian Czech Danish English Estonian Finnish French German Italian Latvian Norwegian Portuguese Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swedish Ukrainian
Increase Font Size Option 5 Reset Font Size Option 5 Decrease Font Size Option 5

czolowka

Akcja powieści Ivana Klimy mogłaby się rozgrywać w każdym mieście i kraju, niekoniecznie w Pradze i Czechach, ale już w „ nowych czasach", czyli po 1989 roku. Bohaterami są zwyczajni ludzie, życie toczy się jak dawniej. Chociaż nastały czasy wolnych wyborów, stare problemy nie odeszły, a te nowe już czekają „za progiem".

Więcej…

 

wpr

W czasie naszego październikowego spotkania, pełni zadumy przed zbliżającym się Dniem Wszystkich Świętych, zapragnęliśmy zrobić naszym bliskim bukiety z jesiennych liści.

Więcej…

 

czolowka

Plastuś, to wesoły ludek, który bawi dzieci już od ponad siedemdziesięciu lat. Jego przygody znane są kilku pokoleniom i to właśnie one były tematem konkursu plastycznego pt. „Co się dzieje w piórniku, czyli przygody Plastusia". Celem konkursu było również uczczenie 120. rocznicy urodzin pisarki Marii Kownackiej.

Więcej…

 

czolowka

Dziarska jestem: stać nie mogę!
Już bym chciała ruszyć w drogę!...

My też razem z wesołą Pyzą zrobioną przez gospodynię, a ożywioną przez wiatr - ruszyliśmy w literacką wędrówkę. Dzięki tej małej kluseczce, która uciekła z Warszawy by wędrować po Polsce i pięknym strofom Hanny Januszewskiej mogliśmy podziwiać ciekawe zakątki naszej Ojczyzny.

Więcej…

 

Wydarzenie w ramach projektu Dyskusyjne Kluby Książki

I Banach

Iwona Banach, pisarka i tłumaczka książek z języka francuskiego, włoskiego. Bolesławianka z urodzenia i wyboru. Od 2004 roku przetłumaczyła dziesięć książek, m.in. : Gość Papieża Vladimira Volkoffa, Syn człowieczy Yi Munyola, Koniec jest moim początkiem Tiziano Terzaniego, Zielone Piekło Raymonda Maufrais. Praca tłumacza wymaga ponadprzeciętnych umiejętności językowych oraz bogatej, specjalistycznej wiedzy. Trafne słowa, całe zdania, poprawne formułowanie myśli zgodne z intencją autora to żmudne poszukiwania translatorskie, tak by tłumaczenie oddawało sens oryginału. Była to świetna okazja do podzielenia się ze słuchaczami zabawnymi sytuacjami.

Więcej…

 
Szukaj

Szukaj_w_katalogu

aleph

Ebooki

WBL

IbukLibra

LogoJBC