Polish Belarusian Croatian Czech Danish English Estonian Finnish French German Italian Latvian Norwegian Portuguese Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swedish Ukrainian
Increase Font Size Option 5 Reset Font Size Option 5 Decrease Font Size Option 5

ksiazki

BN NPRC

Będzie więcej nowych książek dla dzieci i dorosłych! Z programu ministerialnego za pośrednictwem Biblioteki Narodowej uzyskaliśmy dotację w wysokości 27 tysięcy 600 złotych. Program realizowany jest w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

 


Teresa Bancewicz znana jako wyjątkowa podróżniczka zwiedza świat autostopem. Była na wszystkich prawie kontynentach, za wyjątkiem Australii. Poznała kilkadziesiąt krajów, setki ludzi różnych kultur. W 2009 roku wybrała się do Kolumbii. Po trosze zrządzenie losu, a w dużej mierze fascynacja odmienną kulturą sprawiły, że powstały malarskie ilustracje prekolumbijskich rzeźb. Pani Teresa miała okazję zobaczyć m.in. Park archeologiczny San Agustin, wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Więcej…

 

nbp

Kolejne spotkanie w ramach Akademii „Dostępne Finanse" dla seniorów dotyczyło produktów i usług bankowych. Zajęcia poprowadził specjalista ds. komunikacji społecznej z Narodowego Banku Polskiego Oddziału Okręgowego we Wrocławiu.

Więcej…

 

Spotkanie z cyklu: XII Dolnośląskie Spotkania Pisarzy z Młodymi Czytelnikami „Z książką na walizkach ". Na tropie tajemnic.

plakat  Palasz

Książki Marcina Pałasza są pełne humoru, zabawne i dowcipne, ale też niejednokrotnie skłaniające czytelnika do refleksji i głębszego zastanowienia się nad opisywanymi zdarzeniami. Taki też jest sam Autor, o czym mogliśmy się przekonać. Świetnie się bawiliśmy słuchając opowieści Pana Marcina, ale też dowiedzieliśmy się o jego pracy pisarskiej, którą jak mówi kocha i traktuje bardzo poważnie. Nie zabrakło również opowieści o zainteresowaniach, pasjach i miłości do zwierząt. Jego najlepszy czworonożny przyjaciel Elf stał się ulubionym bohaterem serii powieści, za które autor otrzymał prestiżową nagrodę im. Kornela Makuszyńskiego.

Więcej…

 

KsiazeczkaWycieczka

Większość z nas marzy o dalekich podróżach. Zanim jednak spełnią się te marzenia polecamy podróże z książką.

Na wycieczkę po polskich miastach i miasteczkach zabrała nas Eliza Piotrowska, autorka „Książeczki – wycieczki". Krótkimi, humorystycznymi wierszykami opisuje kilkadziesiąt miast tych dużych i znanych, ale też mniejszych miejscowości, o których usłyszeliśmy po raz pierwszy. A z Łukaszem Wierzbickim, autorem książki „Afryka Kazika" wybraliśmy się w fascynującą podróż rowerem po Afryce. Pisarz opowiada historię Kazimierza Nowaka, podróżnika, który jako pierwszy na świecie przemierzył ten kontynent rowerem.

Więcej…

 
Szukaj

Szukaj_w_katalogu

aleph

Ebooki

WBL

IbukLibra

LogoJBC