Polish Belarusian Croatian Czech Danish English Estonian Finnish French German Italian Latvian Norwegian Portuguese Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swedish Ukrainian
Increase Font Size Option 5 Reset Font Size Option 5 Decrease Font Size Option 5

Plakat

Zapraszamy do udziału w Konkursie i zapoznania się z Regulaminem

Załączniki:
Pobierz (RegulaminKonkursu.pdf)Regulamin konkursu[RegulaminKonkursu.pdf]331 Kb
 

CoWTrawiePiszczy

Zapraszamy do udziału w Konkursie i zapoznania się z Regulaminem

Załączniki:
Pobierz (RegulaminCoWTrawiePiszczy.pdf)Regulamin konkursu[RegulaminCoWTrawiePiszczy.pdf]137 Kb
 

NC

Jak co roku Biblioteka włączyła się w ogólnopolskie Narodowe Czytanie pod patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Tradycyjnie odbyło się w Teatrze Starym. W wydarzeniu uczestniczyły: Dorota Kasprzyk (lider kampanii Cała Polska Czyta Dzieciom) i Monika Michla.

Więcej…

 

MRej

„Nie ten jest mądry, kto wiele spraw umie, lecz kto złe od dobrego rozeznać rozumie"

Na pierwszym po wakacjach spotkaniu rozmawiałyśmy o twórczości Mikołaja Reja i innych poetów Renesansu. Mikołaj Rej jest nazywany „ojcem literatury polskiej", ale czy słusznie? Oczywiście jako jeden z pierwszych pisarzy używał niemal wyłącznie języka polskiego, ale robił to z wielu powodów. Nie były to jedynie względy patriotyczne, oczywiście szanował język narodowy i był orędownikiem pisania po polsku, a robił to także dlatego, że nie był wielkim erudytą i łacinę znał dość słabo. Inną przyczyną stosowania polszczyzny był fakt, że odbiorcami jego utworów była głównie słabiej wykształcona szlachta nie znająca łaciny.

Więcej…

 

zdjecie

Wystawa była prezentowana w trakcie Dni Miasta 2014.

Została zorganizowana z inicjatywy Stowarzyszenia Reemigrantów z Bośni, ich Potomków oraz Przyjaciół pod patronatem honorowym Piotra Romana Prezydenta Miasta Bolesławiec, we współpracy z Muzeum Ceramiki i BOK MCC.

Więcej…

 
Szukaj

Szukaj_w_katalogu

aleph

Ebooki

WBL

IbukLibra

LogoJBC