Polish Belarusian Croatian Czech Danish English Estonian Finnish French German Italian Latvian Norwegian Portuguese Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swedish Ukrainian
Increase Font Size Option 5 Reset Font Size Option 5 Decrease Font Size Option 5

 plakat

Piotr Kowalczyk - obieżyświat, geograf i pilot wycieczek. Publikuje w magazynach podróżniczych, prowadzi stronę Globtroterzy.net oraz afrykazachodnia.pl Miłośnik kultury Azji i podróży do miejsc poza utartymi szlakami, pomysłodawca festiwalu podróżniczego Tydzień Ziemi w Szczecinie. Pasjonat fotografii i kolekcjoner skamieniałości.

Więcej…

 

Kofta

Jonasz Kofta, to wielki poeta polskiej piosenki, uważany za jednego z najpopularniejszych autorów tekstów piosenek, obok Agnieszki Osieckiej i Wojciecha Młynarskiego. Sam siebie nie lubił nazywać poetą, raczej mówił o sobie tekściarz. Jego twórczość jest bardzo wszechstronna od spokojnych, refleksyjnych ballad po cięte teksty satyryczne.

Więcej…

 

WS

Dwadzieścia lat temu, w 1996 roku, Wisława Szymborska nagrodzona została Noblem. Czy można lepiej uczcić ten fakt, jak spotkaniem klubowym wypełnionym czytaniem Jej wierszy i rozmową o Autorce?
Lektura książki Michała Rusinka „Nic zwyczajnego" dostarczyła nam wielkiej przyjemności. Osobisty sekretarz Wielkiej Poetki, który przez piętnaście lat asystował Jej w pracy i w podróżach opowiedział o Niej z wielkim taktem i subtelnością. Poznajemy zatem wybitnie uzdolnioną damę od spraw najtrudniejszych, ale też obdarzoną niebywałym poczuciem humoru Autorkę i propagatorkę takich żartobliwych gatunków literackich, jak lepieje, moskaliki, odwódki i altruiki. Michał Rusinek napisał, że „powaga i humor były u niej dwiema stronami tej samej kartki".

Więcej…

 

plakat2

Zadebiutował w roli kontynuatora przygód Pana Samochodzika książką pt. „Skarby wikingów". Z tego cyklu powstało kilkanaście powieści, między innymi: „Pan Samochodzik i Przemytnicy", „Pan Samochodzik i skarby wikingów", „Pan Samochodzik i Stara Księga", „Pan Samochodzik i projekt Chronos". Po napisaniu 16 tomów, pisarz skupił się na własnych pomysłach literackich: powstały powieści kryminalne dla młodzieży: „Bożek Templariuszy", „Testament Bibliofila", „Pojedynek detektywów", „Tajemnica Fabritiusa" „Klątwa Nipkowa".

Więcej…

 

czolowka

Na naszym pierwszym powakacyjnym spotkaniu obejrzeliśmy fragmenty francuskiego filmu „Rozumiemy się bez słów", który porusza temat miłości i tolerancji w rodzinie. Na przykładzie rodziny Belier, w której rodzice i brat są głuchoniemi a jedynie córka słyszy, mogliśmy zobaczyć, że inność czy wyjątkowość nie jest czymś złym. Film wzbudził wiele emocji.

Więcej…

 
Szukaj

Szukaj_w_katalogu

aleph

ExLibrisPrimoL

Ebooki

WBL

IbukLibra

LogoJBC