Polish Belarusian Croatian Czech Danish English Estonian Finnish French German Italian Latvian Norwegian Portuguese Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swedish Ukrainian
Increase Font Size Option 5 Reset Font Size Option 5 Decrease Font Size Option 5

1 2

Wszyscy lubimy słuchać bajek i baśni pełnych przygód, ale też humoru, czarów i magii – te dobrze znane, ale też mniej popularne, które na pewno warto poznać. Taką opowieścią jest bajka rumuńska „Jak zającem z lisem ciżmy kupowali". Opowiada ona o sprytnym lisie, który chciał oszukać biednego zajączka. Ale jak to w bajkach bywa – na szczęście – dobro zwyciężyło zło, a zły występek został ukarany. Lis był też bohaterem naszych zabaw plastycznych.

Więcej…

 

 Okladka

Spotkanie z Danutą Grechutą i Jakubem Baranem, autorami książki „Marek. Marek Grechuta we wspomnieniach żony Danuty" było połączone z prezentacją zdjęć, filmu i pobrzmiewającą w tle muzyką.
Niezwykle interesujące, poruszające, budzące wiele wspomnień i niezapomniane.

Więcej…

 

czolowka

Otwarcie sali multimedialnej w Bibliotece z udziałem Prezydenta Piotra Romana, przedstawiciela Rady Miasta, Przewodniczącego Komisji Kultury Alojzego Skóry oraz przedstawicieli Internetowego Kręgu Przyjaciół Biblioteki było świetną okazją do zaprezentowania różnorodnych form aktywności kulturalnej osób starszych z wykorzystaniem nowoczesnych technologii informacyjnych i komunikacyjnych.

Więcej…

 

J Slowacki

Tematem listopadowego spotkania w Klubie Poezji była twórczość jednego z Wieszczy Narodowych, Wielkiego Romantyka Juliusza Słowackiego.

Poeta przez całe życie pozostawał w cieniu Adama Mickiewicza. Ale jego twórczość jest równie doskonała i niesie z sobą wiele wartości uniwersalnych. Jednak cieszy się mniejszą popularnością i mniejszym uwielbieniem.

Więcej…

 

czolowka

Akcja powieści Ivana Klimy mogłaby się rozgrywać w każdym mieście i kraju, niekoniecznie w Pradze i Czechach, ale już w „ nowych czasach", czyli po 1989 roku. Bohaterami są zwyczajni ludzie, życie toczy się jak dawniej. Chociaż nastały czasy wolnych wyborów, stare problemy nie odeszły, a te nowe już czekają „za progiem".

Więcej…

 
Szukaj

Szukaj_w_katalogu

aleph

Ebooki

WBL

IbukLibra

LogoJBC