Polish Belarusian Croatian Czech Danish English Estonian Finnish French German Italian Latvian Norwegian Portuguese Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swedish Ukrainian
Increase Font Size Option 5 Reset Font Size Option 5 Decrease Font Size Option 5

Stowarzyszenie

„Zwiadowcy" Johna Flanagana, to kolejna pozycja na naszej klubowej liście książek do przeczytania. Akcja serii osadzona jest w fikcyjnym, stylizowanym na średniowiecze świecie. Są to niezwykle barwne i ciekawe przygody o odwadze i przyjaźni.

Więcej…

 

1

Yasmina Khadra, właśc. Mohammed Moulessehoul (ur. 10 stycznia 1955 w Kenadsa) – algierski pisarz, tworzący w języku francuskim, mieszkający na emigracji we Francji.
Pisarz, oficer armii algierskiej, przybrał jako pseudonim imiona swojej żony chcąc uniknąć problemów z cenzurą wojskową. Anonimowość umożliwiła mu publikowanie własnych tekstów oraz pomogła uniknąć problemów podczas toczącej się w Algierii wojny domowej. Moulessehoul wyjawił swą prawdziwą tożsamość dopiero w 2001 r., po wystąpieniu z wojska i udaniu się na emigrację do Francji. W 2004 r. „Newsweek" ogłosił go jednym z rzadkich pisarzy zdolnych oddać znaczenie przemocy we współczesnej Algierii. Jego powieść, Jaskółki z Kabulu, opowiadająca o Afganistanie pod rządami talibów znalazła się wśród finalistów międzynarodowej nagrody literackiej IMPAC Dublin.

Więcej…

 

Plakat1

Więcej…

 

 biblik Ksiazka

Dziś, dzięki grupie teatralnej „Hallo Grupa", przenieśliśmy się do krainy wielkiego Mroza Mrozowicza. Przygotowane przez aktorów przedstawienie kukiełkowe zachwyciło nas. Na szczególną uwagę zasługują niesamowite, własnoręcznie wykonane przez artystów kukiełki. Baśń wprowadziła nas w świat, w którym uczynność i pracowitość zostają nagrodzone, zaś lenistwo i pycha ukarane.

Więcej…

 

Plakat

Więcej…

 
Szukaj

Szukaj_w_katalogu

aleph

ExLibrisPrimoL

Ebooki

IbukLibra

LogoJBC

Legimi