Polish Belarusian Croatian Czech Danish English Estonian Finnish French German Italian Latvian Norwegian Portuguese Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swedish Ukrainian
Increase Font Size Option 5 Reset Font Size Option 5 Decrease Font Size Option 5

O

Biblioteka to „skarbnica książki" - są ich tutaj setki tysięcy. Niestety papier nie jest aż tak bardzo trwały, by gromadzone przez lata były w zbiorach biblioteki „na zawsze". Na szczęście tym zniszczonym, bez wszystkich kartek, „zaczytanym" można nadać „drugie" życie. Właśnie takie opuszczone i niechciane książki wystąpiły dziś w roli głównej. Miały dużo szczęścia bo zamiast na makulaturę trafiły w zręczne ręce dzieci, które dzięki sztuce składania papieru „wyczarowały" z nich zabawne myszki.

Więcej…

 

Img01 Img02

Hokus-pokus. Zaczynamy!

Ferie to czas zabaw i spotkań z rówieśnikami i tak właśnie będzie w bibliotece. Przez dwa tygodnie zabawimy się w „czarodziejów". Ze zwykłych, dostępnych dla każdego materiałów powstaną niezwykłe przedmioty. Dziś w głównej roli wystąpił gips. Chłopcy stworzyli kolekcję miniaturek starych samochodów, a dziewczynki kolekcję owadów – motyli, żuczków i biedronek. Pięknie pomalowane ozdobią półki w naszych pokojach. Gips posłużył też do zagruntowania płótna, na którym zakwitły w środku zimy barwne ogrody.

Więcej…

 

Tematem przewodnim tegorocznych ferii w Filii biblioteki były smoki i inne potwory z baśni i legend.

14.02
W pierwszym dniu ferii zapoznaliśmy się z legendą o smoku wawelskim, jest to jedna z najbardziej znanych polskich legend, a postać smoka wawelskiego nikomu nie jest obca. Oglądaliśmy ilustracje i opowiadaliśmy kolejność zdarzeń w opowieści o smoku.
Następnie zaczęliśmy robić naszego smoka z materiałów „śmieciowych", czyli plastikowych butelek i starych gazet. Dzisiaj wykonaliśmy pierwszy etap pracy, było to dość czasochłonne i wyczerpujące, ale szkielety naszych stworów są gotowe.

Więcej…

 

Legimi

Przykładowe tytuły na zachętę:

01 02 03 04 05 06

Czytelnicy zapisani do naszej Biblioteki mają dostęp do kolejnej atrakcyjnej bazy nowości i bestsellerów, ale i starszych tytułów - z beletrystyki, literatury faktu i innych popularnych kategorii udostępnianych przez portal Legimi.com. Wystarczy na podstawie otrzymanego w bibliotece indywidualnego kodu założyć konto i pobrać bezpłatną aplikację Legimi. Wówczas wszystkie e-książki dostępne w abonamencie można za darmo czytać na smartfonie, tablecie, komputerze lub czytniku. Warunkiem jest posiadanie ważnej karty bibliotecznej. Kody będą ważne do końca roku 2017.

Więcej…

 

Ferie2017Dzieci

Zapraszamy dzieci w okresie ferii zimowych: 14.02. – 24.02.2017 od godz. 12:00
na następujące zajęcia pod wspólnym tytułem: „Hokus-pokus", ze zwykłych materiałów niezwykłe przedmioty – czyli kreatywne zajęcia rozwijające talenty plastyczne i nie tylko ...

Więcej…

 
Szukaj

Szukaj_w_katalogu

aleph

ExLibrisPrimoL

Ebooki

WBL

IbukLibra

LogoJBC

Legimi