Polish Belarusian Croatian Czech Danish English Estonian Finnish French German Italian Latvian Norwegian Portuguese Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swedish Ukrainian
Increase Font Size Option 5 Reset Font Size Option 5 Decrease Font Size Option 5

Alice Munro
To było nasze pierwsze spotkanie z twórczością tegorocznej noblistki – Alice Munro. Trzy tomy opowiadań, które przeczytałyśmy udowodniły, że jest mistrzynią krótkiej formy. Doskonale wie, który moment życia opowiedzieć i zawsze mamy wrażenie, że trafia w ten najważniejszy. Te opowiadania cechuje pewna nieprzewidywalność, spokój i stoicyzm, ale również psychologiczna dociekliwość i ogromna empatia wobec bohaterów.

Więcej…

 

JasIMalgosia

Tym razem „Jaś i Małgosia" zabrali nas w świat, znanych i lubianych przez dzieci na całym świecie, baśni braci Grimm.

Pan Marek Łętowski, który jest Dyrektorem Młodzieżowego Domu Kultury, pięknie przeczytał tę ciekawą opowieść. Wszystko udało się nam zapamiętać ! Bo potem Pani Patrycja zadawała różne pytania : Kim byli dla siebie Jaś i Małgosia? Dokąd szli? Gdzie trafili? Czy spytali kogoś o zgodę częstując się słodkościami z piernikowej chatki? I odpowiedzi przychodziły same ! A co zapamiętamy na zawsze ? Zanim weźmiemy czyjąś własność, np. bardzo korci nas by skosztować słodycze kolegi lub koleżanki - najpierw należy koniecznie spytać właściciela o zgodę !

Więcej…

 

JanPawelII

Spotkanie było poświęcone pamięci Jana Pawła II. Przedstawiona została krótka prezentacja komputerowa dotycząca życia i dokonań wielkiego Polaka. Papież za hasło przewodnie swej posługi przyjął słowa Totus Tuus (z łac. Cały Twój). Wiele osób było zaskoczonych liczbą odbytych przez Ojca Świętego pielgrzymek (aż 104 podróże zagraniczne).

Więcej…

 

Wydarzenie w ramach projektu „Czas na czytanie i mądre wychowanie"
dofinansowane ze środków MKiDN

„Dzieci lubią mieć marzenia,
Chcą, by były do spełnienia"

MalyKsiaze

żródło: www.sielicka.galeriasart.pl


O tym jak ważna jest wyobraźnia i że naprawdę warto marzyć przekonała nas Pani Marta Słocińska – fizjo- i arteterapeuta. Na początek narysowaliśmy swoje nastroje, w jakich przyszliśmy na zajęcia. Wyrażaliśmy je w formie słoneczka, które mogło być promieniste, oznaczając nasz świetny humor lub lekko zachmurzone, a niekiedy całkowicie zakryte chmurami, co wskazywało na niezbyt dobre samopoczucie.

Więcej…

 

Wydarzenie w ramach projektu Dyskusyjne Kluby Książki

ZM


Zbigniew Masternak pochodzi z Gór Świętokrzyskich. Obecnie mieszka w Puławach. Jest autorem autobiograficznego cyklu powieściowego "Księstwo". W latach 2006 - 2008 ukazały się trzy księgi - "Chmurołap", "Niech żyje wolność", "Scyzoryk". Niedawno powstał na podstawie trylogii film "Księstwo" w reżyserii Andrzeja Barańskiego - premiera światowa odbyła się w lipcu w Karlowych Warach, podczas 46. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego. Wiosną 2012 film trafił do kin. Obecnie autor pracuje nad filmem "Nędznicy" na podstawie kolejnej powieści z cyklu "Księstwo" pod tym samym tytułem, którą zamierza sfilmować wybitny polski reżyser Krzysztof Zanussi.

Książki pisarza ukazały się w przekładach na języki obce - niemiecki, rosyjski, ukraiński, czeski, macedoński, mongolski. Niedawno "Niech żyje wolność" wyszła po wietnamsku w Ho Chi Minh.

Więcej…

 
Szukaj

Szukaj_w_katalogu

aleph

ExLibrisPrimoL

Ebooki

IbukLibra

LogoJBC

Legimi