Polish Belarusian Croatian Czech Danish English Estonian Finnish French German Italian Latvian Norwegian Portuguese Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swedish Ukrainian
Increase Font Size Option 5 Reset Font Size Option 5 Decrease Font Size Option 5

plakat na rozstrzygnicie konkursu

Załączniki:
Pobierz (Konkurs_fot_protokol.pdf)Konkurs_fot_protokol.pdf[Protokół]

Więcej…

 

Uczestniczka

Podczas marcowego spotkania omawialiśmy biografie. Jak wiadomo, to właśnie życie wymyśla nowe i niepowtarzalne scenariusze. Oczywiście i biografie mogą być nudne, bo osoba obdarzona miernym talentem pisarskim może z losów ciekawego i barwnego bohatera stworzyć nieciekawy opis. Artysta natomiast, nawet zwykłe nieciekawe życie potrafi przedstawić jak legendę - a cóż dopiero, gdy pisze o osobowości niebanalnej i wiodącej życie pełne interesujących zdarzeń. Każdy z nas, z pasją i przejęciem opisywał losy wybranej postaci, a były to m.in.: Władimira Putina, Zbigniewa Wodeckiego czy Katarzyny II. Po spotkaniu wiemy, że ten rodzaj literatur, oczywiście dobrze napisany, może być kuferkiem wielkich emocji ale i skarbnicą wiedzy.

Więcej…

 

KlubVege

Światowy Dzień Konsumenta, przypadający na dzień 15 marca, to świetna okazja do porozmawiania o tym, jak czytać etykiety. Okazuje się, że nie jest to takie proste. Niemalże każdy już nawykł do szukania na opakowaniu daty przydatności do spożycia, ale czy wszyscy znają listę szkodliwych substancji dodawanych do produktów? Co się dodaje do majonezów, a co do truskawkowych galaretek? Czym się różni syrop malinowy od syropu o smaku malinowym? Jaka aplikacja pomoże nam w robieniu zakupów? Odpowiedzi na te pytania można było poznać na spotkaniu Klubu Vegefani. Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza zaowocuje rozsądnymi wyborami podczas najbliższej wyprawy do sklepu. :-)

Więcej…

 

akolada biblik

Marcowe spotkanie DKK dla Dzieci urozmaiciły muzyczne animacje, które przygotowała dla nas Pani Agata Nikodem z Centrum Animacji dla Dzieci „Foremka". Po przeczytaniu książki „Jak dżdżownica Akolada o muzyce opowiada" zmieniliśmy się w małą orkiestrę, tańczyliśmy w rytm muzyki z balonikami i pałeczkami, a także bawiliśmy się chustą Klanzy. Ruch i zabawa to jest to co dzieci lubią najbardziej :-)

Więcej…

 

Czapinska

Marzec kojarzy nam się m. in. z Dniem Kobiet - świętem przez jednych obchodzonym uroczyście, przez innych z lekka zapominanym, a jeszcze przez innych traktowanym trochę ironicznie. My postanowiliśmy uczcić Międzynarodowy Dzień Kobiet.

Więcej…

 
Szukaj

Szukaj_w_katalogu

aleph

ExLibrisPrimoL

Ebooki

IbukLibra

LogoJBC

Legimi