Polish Belarusian Croatian Czech Danish English Estonian Finnish French German Italian Latvian Norwegian Portuguese Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swedish Ukrainian
Increase Font Size Option 5 Reset Font Size Option 5 Decrease Font Size Option 5

madroscznatury

Ferie w naszej bibliotece rozpoczęły się „odlotowo": dosłownie, bo zbudowane przez nas rakiety poleciały, ale też w przenośni, bo była to naprawdę „odlotowa" zabawa, a wszystko dzięki Panu Michałowi Zawadce, który poprowadził warsztaty pt. „Nauka w codzienności".

Więcej…

 

BiblikZaprasza   MakowaPanienka

Krecik, Rumcajs z Hanką i Cypiskiem, Wodnik Szuwarek, Żwirek i Muchomorek, Rusałka Amelka to postaci z czeskich bajek znane i lubiane nie tylko w kraju, w którym powstały. My też, okazało się, bardzo dobrze je znamy i nie mieliśmy problemów z rozwiązaniem zagadek, których byli bohaterami. Pomagały nam w tym mamy, pamiętające te bajki ze swojego dzieciństwa. Jednak najważniejsza w tym spotkaniu była Makowa Panienka i jej przyjaciel motyl Emanuel z książki Václava Čtvrtka.

Więcej…

 

JanKaczmarek

Jan Kaczmarek – artysta kabaretowy - „ładny człowiek", jak o nim mówili przyjaciele, choć on sam miał świadomość niedostatków swojej urody. Człowiek o niepospolitym talencie i niezwykłym poczuciu humoru, a jednocześnie trzeźwo patrzący na świat i twardo stąpający po ziemi. Jan Kaczmarek przede wszystkim był autorem tekstów piosenek, słuchowisk radiowych i felietonistą.

Więcej…

 

WMysliwski

„Tym nieustającym lękiem napawa nas to, że jesteśmy, a nie jesteśmy w stanie sprostać temu, że jesteśmy. Wielkie to brzemię sam dla siebie człowiek".

„Ostatnie rozdanie" to lektura wyjątkowa. Jej autor, Wiesław Myśliwski powraca do nurtu wciąż aktualnego – opisania i poznania prawdy o ludzkim losie, sensie istnienia, o miłości i pamięci, a także przeznaczeniu i przemijaniu. Jest to książka do której będziemy powracać.

Więcej…

 

 ksiezniczka

Był sobie książę, który chciał się żenić z księżniczką, ale to musiała być prawdziwa księżniczka. Jeździł więc po świecie, żeby znaleźć prawdziwą księżniczkę, ale gdy tylko jakąś znalazł, okazywało się, że ma jakieś "ale". Tak zaczyna się baśń Hansa Christiana Andersena „Księżniczka na ziarnku grochu", którą przeczytała nam nasza Pani Dyrektor – Zdzisława Woźniak – na ostatnim już spotkaniu z cyklu „Witajcie w naszej bajce".

Więcej…

 
Szukaj

Szukaj_w_katalogu

aleph

ExLibrisPrimoL

Ebooki

IbukLibra

LogoJBC

Legimi