Polish Belarusian Croatian Czech Danish English Estonian Finnish French German Italian Latvian Norwegian Portuguese Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swedish Ukrainian
Increase Font Size Option 5 Reset Font Size Option 5 Decrease Font Size Option 5

Plebanek PaniF Plebanek2

„Wszyscy chcemy gdzieś pasować [...] Żyć w oderwaniu, na marginesie, czując że nigdzie nie pasujesz, że cię nie potrzebują... Nikt tak nie chce". To słowa Joe'go skierowane do siostry Alii, głównej bohaterki powieści. W Europie żyją setki tysięcy imigrantów bez prawa pobytu. Kraje w których przebywają nie radzą sobie z tym problemem, mogą zapewnić przybyszom jedynie chwilowy azyl ale nie ojczyznę.

Więcej…

 

BO

Tym razem opowiadaliśmy o naszych podróżach po Europie. Takich spontanicznych, które odbywały się bez pośrednictwa biur podróży. Dzieliliśmy się wrażeniami, doświadczeniami i radami. Z zaciekawieniem i rozbawieniem słuchaliśmy o perypetiach naszych znajomych na „zachodzie" Europy. Mogliśmy bezpośrednio od siebie nawzajem dowiedzieć się jakie są zwyczaje w Hiszpanii czy w Czechach. Podzieliliśmy się planami naszych kolejnych wypraw. To dzięki spotkaniom z Panią Teresą Bancewicz i Panem Ryszardem Dzięciołem, zapragnęliśmy także wyruszyć w nieznane.

Więcej…

 

Zapraszamy dzieci młodsze w poniedziałek – 24 kwietnia – rozpoczynamy o godz. 11:00

biblik Basia

Klocki przemieszane ze skarpetkami, koszulkami, połamanymi kredkami i pomiętymi kartkami walały się po podłodze. Powyciągane z półek książki zalegały biurko i krzesła. Pluszaki wylewały się z kufra z zabawkami, a z półotwartej szafy wysypywały się spodnie i swetry.. I jak mała dziewczynka ma sobie z tym poradzić?

Więcej…

 

Serdecznie zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie w piątek, 21 kwietnia, godzina 17.00

 plakat

Autorzy zaprezentują tomik poezji pt. „Gdy obraz przekuwa się w słowo".

Wydarzenie w klimacie lat 20-tych, 30-tych XX wieku. Mile widziane stroje z epoki. Wystąpi Grupa „Teatryczni", będzie też koncert Lidii i Joela Beucher oraz konkurs na najatrakcyjniejszą stylową kreację – przewidziane cenne nagrody: wycieczka, sesja fotograficzna, wizyta w salonie urody.

Zapraszamy!

 

strona

Zapraszamy miłośników literatury i gier RPG z gatunku fantasy i science fiction, zarówno Graczy jak i MG (Mistrzów Gry), początkujących i zaawansowanych powyżej 14 roku życia na spotkanie Klubu Fantastyki. Zajęcia odbędą się 13 kwietnia, w czwartek, o godzinie 17:00 w Sali Multimedialnej (pok. nr 33), a poprowadzą je Patryk i Adam – gracze i zarazem MG.

Więcej…

 
Szukaj

Szukaj_w_katalogu

aleph

ExLibrisPrimoL

Ebooki

WBL

IbukLibra

LogoJBC

Legimi