Polish Belarusian Croatian Czech Danish English Estonian Finnish French German Italian Latvian Norwegian Portuguese Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swedish Ukrainian
Increase Font Size Option 5 Reset Font Size Option 5 Decrease Font Size Option 5

czolowka

Członkowie Klubu Głuchego Czytelnika z pomocą naszej Pani Eli podarowali zniszczonym książkom drugie życie.
Książki są stworzone do czytania to oczywiste, ale przychodzi taki czas, kiedy stare zniszczone zamieniają się w makulaturę. Zapomniane, zaczytane, nieaktualne ... nie muszą wcale trafić na śmietnik. My udowodniliśmy, że mogą być doskonałym tworzywem, materiałem pozwalającym wykonać nietuzinkowe prace. Po obejrzeniu galerii postaci, przystąpiliśmy do działań: cięcia, zaginania i kształtowania. Książka przeistoczona w niesamowitą rzeźbę będzie mogła cieszyć nasze oczy jeszcze przez długie lata.

Więcej…

 

 Patchwork

Za nami kolejne pokazowe warsztaty patchworkowe, które poprowadziła Pani Jolanta Filipowicz.

Wcześniej zapoznaliśmy się już z definicją patchworka oraz jego niektórymi odmianami. Patchwork składa się z 3 warstw, które są ze sobą łączone dzięki pikowaniu (ang. quilting). Przepikowanie pozwala na umocowanie wkładu ocieplającego. Takie połączenie materiałów można wykonać używając różnych technik: - pikowanie ręczne, - pikowanie maszynowe, bądź pikowanie profesjonalne na specjalnej maszynie i ramie.

Więcej…

 

BobDylan

Bob Dylan amerykański poeta i muzyk żydowskiego pochodzenia. Jego przodkowie, wyemigrowali do Stanów Zjednoczonych na początku dwudziestego wieku z Europy Wschodniej.

Więcej…

 

Kucznir plakat

Piotr Kucznir to znawca naszego regionu, publicysta popularyzujący wiedzę o Dolnym Śląsku i Łużycach Górnych. Zakochany w zamku Czocha, jest tam przewodnikiem. Niedawno wydał interesującą książkę odkrywającą wiele fascynujących faktów pt. Tajny zamek Czocha. Uznaje Czochę za jeden z najpiękniejszych i najbardziej zagadkowych zamków w Polsce. Warto poznać historię zamku, również dzięki tej wystawie. Będzie można ją zwiedzać do końca maja.

Więcej…

 

Pankiewicz plakat

Kraina Lodu czyli Islandia dla naszego gościa Pana Romana Pankiewicza była przez kilka lat miejscem pracy i równocześnie fascynującą krainą odkrywaną podczas wycieczek w rejony odwiedzane przez turystów, ale też dzikiego, niezamieszkałego interioru.

Więcej…

 
Szukaj

Szukaj_w_katalogu

aleph

ExLibrisPrimoL

Ebooki

WBL

IbukLibra

LogoJBC

Legimi