"Rytm serca" - Stanisława Jarmakowicz - poezja malarstwo - Galeria "Format"

Utworzono: piątek, 26 styczeń 2007

Stanisława Jarmakowicz

Stanisława Jarmakowicz z domu Milan, urodziła się w Drohobyczu w obwodzie lwowskim.Po wojnie wraz z rodzicami trafiła do Bolesławca.

Dyplom magistra matematyki uzyskała na Uniwersytecie Wrocławskim. Ponad trzydzieści lat poświęciła pracy pedagogicznej. Była nauczycielem matematyki w Szkole Podstawowej Nr 4 w Bolesławcu. Dodatkowo ukończyła również w latach dziewięćdziesiątych Studium Katechetyczne.

Pracę zawodową i obowiązki rodzinne (dumna mama trzech synów) potrafiła umiejętnie godzić z rozwijaniem swoich pasji twórczych.

Wiersze zaczęła pisać mając dwanaście lat. Oficjalnie zadebiutowała w 2004 roku na łamach kwartalnika "Obrzeża", czasopisma Klubu Literackiego "Inspiracje" w Zgorzelcu. W maju 2006 roku ukazał się pierwszy tomik poezji pt. "Rytm serca". W październiku, w tym samym roku, uczestniczyła w Nadnyskich Międzynarodowych Spotkaniach Literackich zorganizowanych w Zgorzelcu.

Drugą Jej pasją jest malarstwo. Pierwsze akwarele pochodzą z 1957 roku. Teraz może się już pochwalić pokaźnym dorobkiem - do tej pory powstało 157 obrazów. Począwszy od 2003 roku bierze udział w Ogólnopolskich Plenerach Malarskich w Przytoku koło Zielonej Góry i tam też prezentuje swoje prace na wystawach poplenerowych. Wystawy indywidualne miała w Szkole Podstawowej w Nowogrodźcu i Młodzieżowym Domu Kultury w Bolesławcu.

W trakcie spotkania w Galerii "Format" Autorka zaprezentowała osobiście licznie zgromadzonej publiczności wybór swoich wierszy.

W ciszy i skupieniu "słuchaliśmy" świata doznań Poetki. Były utwory poświęcone matce, mężowi, a także Wielkiemu Polakowi Janowi Pawłowi II - zrozumiałe i piękne w swej prostocie. Były również wiersze rodzące się z ulotności chwili, naznaczone zwyczajną codziennością, ale jednocześnie zwracające uwagę na sprawy najważniejsze, dla których warto żyć - niosące z sobą radość i miłość.

A potem ... popłynęły gratulacje ... podziękowania ... kwiaty ... uściski ... serdeczności ...