„Witajcie w naszej bajce” - „Księżniczka na ziarnku grochu”

Utworzono: piątek, 07 luty 2014

Był sobie książę, który chciał się żenić z księżniczką, ale to musiała być prawdziwa księżniczka. Jeździł więc po świecie, żeby znaleźć prawdziwą księżniczkę, ale gdy tylko jakąś znalazł, okazywało się, że ma jakieś "ale".

Tak zaczyna się baśń Hansa Christiana Andersena „Księżniczka na ziarnku grochu", którą przeczytała nam nasza Pani Dyrektor – Zdzisława Woźniak – na ostatnim już spotkaniu z cyklu „Witajcie w naszej bajce".

Z baśni dowiedzieliśmy się, po czym można było poznać prawdziwą księżniczkę, dlaczego leżąc na dwudziestu materacach i dwunastu puchowych pierzynach uwierało ją w plecy takie malutkie ziarnko grochu.

Po ciekawej lekturze przyszedł czas na zabawę. Podzieleni zostaliśmy na dwie drużyny, z których jedna oznaczona była szarfami, a druga kolorowymi naklejkami. Mogliśmy się wykazać w kilku konkurencjach: przenoszenie na dużej łyżce ziarnka grochu do celu; układanie jak najwyższej wieży z poduszek z dodatkowym utrudnieniem przejściem pod przeszkodą i spacer z poduszką „jaśkiem" na głowie. Zadania nie były łatwe, ale poradziliśmy sobie doskonale. Było przy tym dużo śmiechu!

Nasze spotkania z baśnią w ramach cyklu „Witajcie w naszej bajce" dobiegły już końca, ale będziemy odwiedzać bibliotekę. Pani Patrycja zaprosiła nas do udziału w konkursie plastycznym, w którym przedstawimy ulubioną postać z poznanych bajek. Uroczysty wernisaż prac konkursowych odbędzie się w bibliotece.

Na zakończenie były podziękowania – kwiaty, piękne serduszka i ... niespodzianka – pamiątkowe, grupowe zdjęcia, które będą nam przypominać o mile spędzonych chwilach z bajkami w bibliotece.
Gratulacje i wielkie brawa dla Pani Patrycji za świetny pomysł i realizację projektu !